PUBG 13 Milyon Hesabı Banladı

6.10.2018 / Bilim / Teknoloji

Dünya genelinde hem bilgisayar üzerinden hem de mobil cihazlardan oynanan popüler oyun PUBG, şimdiye kadar 13 milyon hesabı banladı.

PUBG 13 Milyon Hesabı Banladı

Son zamanlarda PUBG oyuncularının birçoğu, popüler oyunun hileciler tarafından istila edildiği yönde şikâyetlerini dile getiriyor. Bu şikâyetleri değerlendiren şirket, şimdiye kadar 13 milyon hesabın banlandığını duyurdu.

Playerunknown's Battlegrounds (PUBG) oynayan hileci oyuncuların hesaplarının birçoğu kapatıldı. Özellikle Haziran 2017 yılından itibaren banlanan kullanıcı sayısı bir hayli artmış durumda. Bu durum da oyuna en çok hilenin Haziran 2017 yılından itibaren karıştığını gösteriyor.

PUBG

PUBG Nedir?

Takım olarak ya da tek başınıza takılabildiğiniz PUBG, FPS oyun kategorisinde değerlendirilebilir. First-Person Shooter (FPS) ise Birinci Şahıs Nişancı olarak bilinen oyun kategorisidir.

Knight Online ile başlayan online savaş oyunları çılgınlığı, günümüzde daha güzel grafiklere sahip oyunlar ile deva ediyor. Son olarak ortaya çıkan ve herkesin büyük beğenisini toplayan PUBG, yüksek oyuncu sayısına ulaşınca Steam’de satışa çıkan en pahalı oyunlar listesinde yerini almış durumda.

PUBG Nasıl Oynanır?

PUBG oynamak için ilk adım olarak basit tercihlerinizi belirlemeniz gerekiyor. Ardından oyuna dâhil olduğunuz zaman 8x8 genişliğinde bir haritada kendinizi buluyorsunuz. Bu harita da ise tek bir amacınız var. Hayatta kalmak…

Pubg

PUBG’ın Fiyatı Ne Kadar

Dünya genelinde sevilerek oynanan bu oyunun, ülkemizde de satışta olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani PUBG oynamak için satın almanız gerekiyor. PUBG satın almak için steam kullanmanız gerekiyor. Şuan fiyatı 69 TL olan oyunu steam üzerinden satın almak için burayı tıklayınız.