PUBG'nin Yıllık Kazancı Belli Oldu

25.04.2019 / Eğlence / Ekonomi

Dünya genelinde birçok firma 2018 yılı yıllık gelirlerini açıklama başladı. PUBG 2018 mali durumunu da açıklanan gelirlerden birisi oldu.

PUBG'nin Yıllık Kazancı Belli Oldu

PlayerUnknown’ın Battlegrounds geliştiricisi ve yayıncısı PUBG Corporation, 2018 mali durumunu açıkladı. PUBG tarafından yapılan açıklamaya göre, 2018 yılında şirket 920 milyon dolar gelir elde etti. PUBG, vergilerden ve tüm giderlerden hariç tutulduğunda şirketine 310 milyon dolar kar ettirdi.

PUBG Corporation tarafından yapılan açıklamalarda şirketin en büyük kazanç kapısının PC olduğu söylendi. Şirketin PC gelirleri 790 milyon civarında.

PUBG Yıllık Kazancı

Bu açıklamaların ardından PUBG Mobile gelirlerine de dikkat çekmek gerekiyor. Oyun son zamanlarda mobil cihazlarda sürekli oynanmaya başlasa da 65 milyon dolarlık bir gelir elde etti. Fakat şunu da belirtmek gerekir ki, PUBG Mobile versiyonu Tencent firmasına ait. Bu doğrultuda PUBG Mobile gelirlerinin büyük bir kısmı Tencent firmasına aktarılıyor.

PUBG gelirlerinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. Bunu Kuzey Amerika takip ediyor. Avrupa ise üçüncü sırada. PUBG, Asya’daki bazı bölgelerde Steam dışında faaliyet gösteriyor. Bu yüzden Steam verilerinin yanıltıcı olabileceğini unutmamak gerekiyor.