Pucca'ya Hapis Cezası

12.07.2019 / Genel / Moda / Magazin

Uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan sosyal medya fenomeni Pucca (Selen Pınar Işık), 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Pucca'ya Hapis Cezası

Uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle hakkında dava açılan sosyal medya fenomeni Pucca (Selen Pınar Işık), Instagram hesabından yaptığı açıklamayla hapis cezası aldığını duyurdu. Mahkeme Pucca'nın, "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme" suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, söz konusu yayının ulaştığı kişi sayısını da göze alarak sanığı 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Pucca

Sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu özendirdiği gerekçesiyle geçen yıl Ekim ayında gözaltına alınıp serbest kalan sosyal medya fenomeni Pucca'ya hapis şoku!

Pucca şu ifadelerle suçlamaları reddetmişti:

Yüzlerce fakir uyuşturucudan eve ekmek götürüyor derken Narcos dizisinden bahsettim. Escobar’ın ölümüne atıf ve mübalağaydı. Uyuşturucu kullanma hakkın olsaydı hangisini seçerdin paylaşımım ise anlamsız ve moda olduğu için bir paylaşımımdır.

Pucca

Mahkeme, Pucca'ın son beyanını sunmaları için süre vererek davayı ertelemişti.

Davayı karara bağlayan mahkeme, "Pucca" takma ismini kullanan Selen Pınar Işık'ın "uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme" suçunu işlediğinin sabit olduğunu belirterek, söz konusu yayının ulaştığı kişi sayısını da göze alarak sanığı 7 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Pucca

Pucca’dan Escobarlı Açıklama

Pucca, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, "Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar ile ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya bir tweet yüzünden. Ben ne yapacağım. Ben size ne yaptım." ifadelerini kullandı.

Pucca Kimdir?

Pucca'nın asıl ismi Selen Pınar Işık. 3 Haziran 1987 İzmir Karşıyaka doğumlu. Karşıyaka Kız Lisesi'nden mezun olan Pucca üniversiteyi Ankara'da okudu. Önce radyo televizyon sinema ardından da gazeteciliği bitirdi.

Pucca

Pucca’nın Kitapları

  • Küçük Aptalın Büyük Dünyası
  • Ve Geri Kalan Her Şey
  • Allah Beni Böyle Yaratmış
  • Ay Hadi İnşallah
  • Şimdi Biz Neyiz?

Küçük Aptalın Büyük Dünyası adlı kitabı film oldu.,Hadi İnşallah isimli sinema filmin yönetmenliğini Ali Taner Baltacı yaptı. Pucca'yı Büşra PekinPucca'nın sevgilisi Pekmez'i ise, Murat Boz oynadı.

Pucca

Pucca İsmi Nereden Geliyor

Koreli bir çizgi film kahramanının adı Pucca. Kahraman kör ve sağır küçük bir kız ve sevgilisini öpebilmek için sürekli peşinden koşuyor. İlginç bir konuya sahip bu çizgi filmin karakterinin oyuncağı, arkadaşı tarafından bir gün Selen Işıklı'a hediye ediliyor. Ve o günden bu yana bu takma ismi olarak kullanmaktadır.