Recep İvedik 6 İncelemesi

04.08.2022 / Sinema / Genel

Şahan Gökbakar'ın 'Recep İvedik 6' filmi, 3.986.620 kişi tarafından izlenirken 67.716.572 TL hasılat elde etti.

Recep İvedik 6 İncelemesi

Recep İvedik 6 Filminin Konusu

Recep İvedik 6, Konya'ya giderken kendisini Kenya'da bulan Recep İvedik'in maceralarını konu ediyor. Recep İvedik'in hayatı kendisine gelen bir davet ile bambaşka bir hal alır. Davet ile Recep İvedik, kuru fasulye festivaline çağırılmaktadır. Daveti memnuniyetle karşılayan Recep, arkadaşı Nurullah'ı da yanına alarak Konya'ya doğru yola koyulur. Daha yolculuğa başlar başlamaz türlü talihsizlikler yaşayan ikili, yolculuğun sonunda kendilerini Konya yerine Kenya'da bulur. Seyahat acentesinin hatası sonucu Kenya'ya gelen Recep ve Nurullah, Türkiye'ye geri dönmenin yolunu arar. Bilmedikleri bir coğrafyada bulunan Recep ile Nurullah, kendilerini birden iki düşman yerli kabilenin arasında bulur. Kendisine has yöntemlerle içinde bulunduğu vahşi dünyada ayakta kalmaya çalışan Recep'in başına bu süreçte birbirinden ilginç olaylar gelir.

Recep İvedik 6 Filminin Oyuncuları

  • Şahan Gökbakar - Recep İvedik
  • Nurullah Çelebi - Nurullah Sağlam
  • Mbaye Dieng - Songa
  • Chidi Benjamin John - Nahu Sef
  • Kepsin Misodi Teke - Hunkutu Sef
  • Lorraine Kadye - Zouya
  • Somer Karvan - Tur rehberi Ersin

Recep İvedik 6 Nerede Çekildi

Şahan Gökbakar, senaryosunu kardeşi Togan'la birlikte yazdığı filmde bu kez Konya yerine yanlışlıkla Kenya'ya giden Recep'in komik maceralarını anlattı. Başrollerinde Şahan Gökbakar ve Nurullah Çelebi'nin yer aldığı film, Bursa'nın Karacabey ilçesinde çekildi.

Kenya Nerede

Kenya Cumhuriyeti, Afrika kıtasının doğu kısmında yer alan ülkedir. Ülkenin sınır komşularını Etiyopya, Somali, Tanzanya, bir kısmı Victoria Gölü ile olmak üzere Uganda ve Güney Sudan oluşturmaktadır. Bunun haricinde ülkenin güneydoğusunda Hint Okyanusu yer almaktadır. Ülkenin başkenti Nairobi'dir.

Recep İvedik 6 Filminin Fragmanı