Rise of Empires: Ottoman Merak Uyandırdı

16.1.2020 / Sinema / Tarih

24 Ocak tarihinde 6 bölümlük ilk sezonunun yayınlanacağı Rise of Empires: Ottoman yapımının fragmanı beklentileri oldukça yükseltti.

Rise of Empires: Ottoman Merak Uyandırdı

Son zamanların en çok tercih edilen dijital platformlarından biri olan Netflix, gerek içerik kalitesi gerek verdiği mesajlarla sürekli eleştiri oklarının hedefinde olsa da yapımlarıyla da dikkat çekiyor.

Özellikle Türk yapımı fantastik serilerden Hakan Muhafız ve Atiye dizisiyle Türk izler kitlesini hedef alan özel içerikler üreten şirket, bu sefer de, Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethiyle başlayan Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişini konu alan Rise of Empires: Ottoman (İmparatorlukların Yükselişi: Osmanlı) belgesel dizisiyle gündeme geliyor.

rise of empires ottoman netflix

Emre Şahin’in yönetmen koltuğuna oturduğu ve alanında dikkat çeken iki uzman olan; Celal Şengör ve Emrah Safa Gürkan’ın danışmanlığını gerçekleştirdiği yapımı diğerlerinden ayıran en büyük özelliği ise sultanın ve Osmanlı imajının daha dinamik yansıtılması. Oyuncu kadrosunda Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi ünlü isimlerin yer alması da cabası.

Eğer hala izlemediyseniz, şimdiden fazlasıyla talep gören ve çıktığında haber verilmesi için listelenen dizinin fragmanını hemen aşağıdan izleyebilirsiniz.