RIZE Token

24.11.2021 / Ekonomi / Spor

Rizespor Kulübüne ait Fan Token olan RIZE Token, Ethereum blokzinciri üzerinde ERC-20 standartlarında üretilmiş bir hizmet tokendir.

RIZE Token

Değerini kulüp başarısı ve taraftar etkileşiminden alan RIZE Token (RIZE) taraftarına sunacağı fırsatlar, hediyeler ve benzeri avantajlar ile taraftar ve kulüp arasında bir köprü görevi görecektir.

RIZE Token, bir utility tokeni olması sebebiyle belirli bir amaç doğrultusunda üretilmiş ve bu amaca yönelik kullanımı olan hizmet kripto parası olarak her zaman taraftar ve kulüp arasındaki etkileşimleri Ethereum blokzinciri üzerinde gerçekleşmesini sağlayarak objektifliği ve güvenirliliği sağlayacaktır.

RIZE Token (RIZE) bir taraftar tokeni olarak sahiplerine çeşitli avantajlar ve eşsiz deneyimlerin yanında, kulüp kararlarında da etkin olma fırsatı sunmaktadır. Taraftarlar sadece bir token sahibi olmaktan öteye geçerek birçok taraftarın hayalindeki etkinlikleri de gerçekleştirme imkanına sahip olarak taraftar token ekosisteminin içerisinde yaşayan bir parça olarak dâhil olabilecektir.

Taraftarlar; kulüp kararlarına katılma, transferlerle ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma, takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler, imzalı kulüp ürünleri, maça ve kulübe özel aktiviteler, futbolcularla sahaya çıkma gibi aktivitelerle sınırlı olmamak üzere birçok aktiviteye katılabilecektir.

RIZE Token, “Rizespor Token” mobil uygulaması üzerinden kullanılabilecektir. Uygulama üzerinde kullanıcılar RIZE Token ile oy verebilecek, açık artırmalara katılabilecek ve özel etkinliklerden hızlıca haberdar olabilecektir.

RIZE Token’ın Avantajları

  • Kulüp kararlarına katılma (transferler, hazırlık kampı, maç müziği)
  • Maç ve maça çıkan oyuncularla ilgili fikirlerini aktarma (maçın yıldızı, ilk 11 tercihi vb.)
  • Takım ve kulüp üyeleri ile özel aktiviteler (Tanışma, yemek, fotoğraf çekimi vb.)
  • İmzalı kulüp ürünleri (maç topu, forma, atkı, bayrak, poster vb.)
  • Maça ve kulübe özel aktiviteler (VIP bilet, stad turu, deplasman seyahati)
  • Futbolcularla sahaya çıkma (takımla antrenman, kaleciye penaltı atma, frikik yarışması)

Rizespor Kulübü her gol attığında 530 Token, dahil olduğu lig içerisinde ilk dört sıralamasında ligi tamamlaması halinde 20.000 Token, dahil olduğu ligin şampiyonu olması halinde 1.000.000 ve özel kupa turnuvalarında şampiyon olması halinde 50.000 Token piyasalardan satın alınıp yok edilecektir. Rizespor Token mobil uygulaması içerisinde elde edilen gelirlerin %20’si ve NFT gelirlerinin %5’i ise RIZE Token yakımı için piyasadan geri alım için kullanılacak ve yakılacaktır.

RIZE Token Ön Satış Tarihi

15.900.000 RIZE arzı ile satışa çıkacak olan Token, 26.11.2021 tarihinde halka arz olacak. 06.12.2021 tarihinde de ön satış tamamlanmış olacak.

RIZE Token Nasıl Alınır?

Ön satışı sadece Bitexen aracılığı ile gerçekleşecektir. Bitexen web sitesinde ana sayfada yer alan “Ön Satış” sekmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada yer alan RIZE Token’a özel bölümdeki “Detaya Git” butonuna, ardından açılan sayfadaki “Satın Al” butonuna tıklayın.

Satın alım talebi oluşturmak için Bitexen üyesi değilseniz açılan “Ön Satış Formu”nda istenen bilgileri girin. E-mailinizi ve telefon numaranızı doğrulayın. Bitexen üyesi iseniz “Ön Satış Formu”nda yer alan “Giriş Yap” menüsünden hesabınıza giriş yapın.

Katılmak istediğiniz RIZE Token ön satış seçeneğindeki “Satın Al” butonuna tıklayın. Gereken tutarı hesabınıza yatırmak için, banka seçin ve ekranda görülen IBAN numarasına para yatırma işlemini tamamlayın. Hesabınızda bakiyeniz varsa “Zaten Bakiyem Var” ifadesine tıklayarak bir sonraki sayfaya ilerleyin. Satın almak istediğiniz miktarı girin ve en altta yer alan "Satın Al" butonuna tıklayarak işleminizi tamamlayın.

RIZE Token Dolaşım Planı Nasıl Olacak?

Kilitsiz seçenekteki ön satış miktarı ve rezervlerden belirlenen miktarda RIZE Token'lar ilk yıl dolaşıma girecek, devam eden dönemlerde ise kilitleri açılan RIZE Token'lar ve izahnamede yer alan oranlarda RIZE Token rezervleri dolaşıma dâhil olacaktır.

RIZE Token’ı Kim Çıkardı?

RIZE Token ExenPay Teknoloji A.Ş. tarafından çıkarılmıştır. ExenPay Teknoloji A.Ş., finansal teknolojiler alanında ödeme sistemleri ve tokenizasyon üzerine çalışmalar gerçekleştiren, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun şekilde kurulmuş ve hizmet veren bir teknoloji firmasıdır.

Mersis No: 381090544300001

Merkez Adresi: Kültür Mahallesi Nispetiye Cad. Akmerkez Apt. No: 56/13 Beşiktaş/İstanbul