Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

22.10.2020 / Sağlık / Genel

Bitkisel saç bakım yağlarını, bakımdan şekillendirmeye kadar birçok aşamada saçlarımıza mucizevi dokunuşlar yapmak için kullanıyoruz.

Saç Dökülmesine Karşı Bitkisel Çözüm

Kadınlar arasında en yaygın olan güzellik şikâyeti kuru ve hasarlı saçlardır. Bu saçları onarmak için çeşitli kimyasal karışımları kullanmak yerine size önereceğimiz doğadan gelen bitkisel yağları kullanabilirsiniz.

sarımsak yağının saç dökülmesine faydaları

Sarımsak Yağı

Ciltte oluşabilecek sivilce ve akne gibi cilt hastalıklarını önleyen sarımsak yağı aynı zamanda cansız ve sönmüş olan saçlarınızın gür ve sağlıklı olmasını sağlıyor.

Aspir Yağı

Kuru ciltleri nemlendirmek için tercih edilen aspir yağı, düzenli kullanıldığında saçlarınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Saç dökülmesine karşı aspir yağını kullanmak için hafta iki kere saç diplerinize uygulamanız yeterli olacaktır.

susam yağının saç dökülmesine faydaları

Susam Yağı

Kemik ve kas gelişimine önemli katkı sağlayan susam yağı, düzenli kullanıldığında saçlarınızın daha hızlı büyümesini sağlıyor.

Çörek Otu Yağı

Bağışıklık sistemini güçlendiren çörek otu yağı, içerdiği doğal özler ile saçları hem güçlendiriyor hem de dökülmelerini engelliyor.

Argan Yağı

Saç bakımında en sık kullanılan, en iyi doğal yağlardan argan yağı, sadece Fas’ta yetişen Argan Ağacı’nın meyvelerinden üretiliyor. Faslı kadınlar bu meyveleri özel değirmenlerde, elleriyle öğütüyorlar ve ortaya bu mucizevi doğal argan yağı çıkıyor. Saçtaki parlaklığı arttıran argan yağı, yıpranmış ve kurumuş saçları yeniden canlandırıyor.

Jojoba Yağı

Saçları derinlemesine besleyen jojoba yağı, saçın dipten uca neme doymasını, böylece sağlıklı görünmesini sağlıyor.

hindistan cevizi yağının saç dökülmesine faydaları

Hindistan Cevizi Yağı

Doğal nemlendirici olan hindistan cevizi yağı, saçlar için oldukça besleyicidir. Saç bakımı için Hindistan cevizi yağı kullanarak saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Güzel kokusu, yatıştırıcı özelliği ile bilinen, bitkisel saç bakım yağı Lavanta yağı saç derisinde hassasiyet sorunu yaşayanlar için tercih ediliyor.