Sağlıklı Beslenmenin En Keyifli Hali

14.11.2019 / Yiyecek / İçecek / Kültür / Sanat

Avustralyalı bir anne olan Laleh Mohmedi, yemekleri popüler kültür yapıtlarına dönüştürerek çocuklar için ilgi çekici hale getiriyor.

Sağlıklı Beslenmenin En Keyifli Hali

Çocukların sağlıklı beslenmesini sağlamak, özellikle okula dönüş mevsimi boyunca birçok ebeveynin mücadele ettiği bir şeydir, ancak Laleh Mohmedi bu duruma çözüm bulmuş olabilir.

laleh mohmedi ve oğlu Jacob mutfakta birlikte çalışıyor

Sıradan malzemelerle tabaklarda yenilebilir şaheserler oluşturma fikri, oğlu Jacob’ın tabağındaki krepi aslan figürüne benzetmeye çalışırken gelmiş aklına sanatkar annenin. Ve bu, Jacob’ın bir sonraki gün görmek istediği karakterin yapılması şeklinde devam etmiş. Kitaplardan, oyuncaklardan ve çizgi filmlerden karakterler seçtiklerini ifade eden Mohmedi, şunları söylüyor:

Bu bizim için inanılmaz bir deneyim. Ona sağlıklı beslenme alışkanlıklarını öğretiyorum ve o da bana yemek yapmamda yardımcı oluyor. Sürekli olarak ne yaptığımı ve hangi malzemeleri kullandığımı öğrenmek istiyor. Birbirimizle yemek hakkında konuştuğumuz paha biçilemez anlar.

Çocukların gözleriyle yemek yediğini savunan ve görme duyularına hitap edilmesi gerektiği konusunda çevresini bilinçlendirmeye çalışan Mohmedi’nin, bazı yapıtlarını görmek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

laleh mohmedi ve yemek tasarımı örnekleri