Salkım Ağaçlarının Bahar Büyüsü

27.04.2022 / Seyahat / Çevre

Japonya'da olabileceğiniz en büyüleyici zaman dilimi, Wisteria ağaçlarının çiçek açtığı Nisan ortasından Mayıs ortasına kadarki süreçtir.

Salkım Ağaçlarının Bahar Büyüsü

Boyu 30 metreye kadar ulaşan ve sıradan yerleri masalsı mekânlara dönüştüren bu salkım ağaçlarının, Japonya’nın en ünlü ve nefes kesici ögelerinden biri olduğunu söylemek hiç de abartı olmayacaktır.

Tochigi bölgesindeki Ashikaga Çiçek Parkı'nda bulunan 150 yıllık büyük mor salkım ağacı bu ündeki en büyük paya sahip. Çiçek açtığında, uzun dikey çiçek kümeleriyle devasa bir gölgelik oluşturan bu tarihi Wisteria ağacı, sizi narin ve mor bir dünyaya davet ediyor.

Her ne kadar mor en çok karşılaşılan ve bilinen rengi olsa da, bu güzel ağacın çiçeklerinin beyaz, pembe ve sarı gibi birçok renk tonu mevcut. Bu da, ilkbahardaki bu kısa süre boyunca parkı mümkün olduğunca çok ziyaret etmek için harika bir neden.

Ancak şu anda seyahat durumunuz yoksa, sizin için derlediğimiz fotoğraflardan da çok fazla keyif alabilirsiniz. Ayrıca, Wisteria ağaçlarının güzelliğine daha fazla şahitlik etmek için, içinde 350'den fazla farklı salkım ağacı ve altından yürüyebileceğiniz bir salkım tünelinin de olduğu Ashikaga Çiçek Parkı'nın Instagram hesabını takip edebilirsiniz.  

Japonya Ashikaga Çiçek Parkında bulunan Wisteria ağaçları galeri