Şampiyonlar Şampiyonu Su

11.11.2019 / Çevre / Genel

Van Kedi Villası'nda koruma altında bulunan Su, Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması’nda tüm kategorilerde birinci oldu.

Şampiyonlar Şampiyonu Su

Van Kedileri, farklı göz renkleri ve bembeyaz tüyleri ile kediler arasında en çok dikkat çeken türler. Ünleri dünyayı aşan Van Kedileri, Van Kedi Villası’nda özenle bakılıyorlar.

şampiyon kedi su

Sevimli kedileri her mevsim ziyarete giden turistler oluyor. Hal böyle olunca da Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması’na Van Kedileri de katıldı.

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması’na Van Kedi Villası’ndan Su isimli kedi de katıldı.

31 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında Mutlu Kediler Derneği'nin katkılarıyla Türkiye Kedi Federasyonu ve The Cat Fanciers Association tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması’nda dünyanın birçok yerinden farklı ırk ve güzellikte kediler katıldı. İçlerinde en dikkat çekici olan Su,  tüm kategorilerde ödülleri topladı.

şampiyon van kedisi su

Yarışmaya 15 ülkeden 200 civarında kedi katıldı. Katılan kedilerin arasında bütün kategorilerde ödülleri toplayan Su, Van Kedi Villası’na şampiyon unvanı ile döndü.

Yarışmaya katılan kediler, kendi ırkları arasında yarışmış ve kendi ırklarının birincileri olarak İstanbul’a gelmişlerdi. İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Mutlu Kediler Güzellik Yarışması’nda birinci olan Van Kedisi Su ise şampiyonların şampiyonu olarak ülkemizi gururlandırdı.