Saraceno'nun Aryası

29.09.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Arjantinli sanatçı Tomás Saraceno, Floransa'daki Palazzo Strozzi'deki sergisiyle sanat, yaşam ve bilim araştırmalarına devam ediyor.

Saraceno'nun Aryası

Arya, insanları evrenin merkezinden uzaklaştıran ve doğayla yan yana durmak yerine onlardan yeni bir uyum yaratmalarını isteyen bir dizi sürükleyici kurulum ve deneyimlerdir. Tomás Saraceno, yansıtıcı küreler, örümcek ağları ve hava bitkileriyle ekosistemlerimizi kurtarmak için daha fazla bekleyemeyeceğimizi belirten bir mesaj gönderiyor.

tomas saraceno palazzo strozzi

Sanatçı, "Karbon emisyonları havayı dolduruyor ve partikül maddeler ciğerlerimizin içinde yüzerken elektromanyetik radyasyon dünyayı sarıyor." diyor. Yine de farklı bir çağı mümkün görüyor; bir Aerosen çağı, yeni bir uygulama ekolojisi aracılığıyla gezegenler arası duyarlılık dönemi.

Ziyaretçiler, Palazzo Strozzi'nin avlusuna girdiği andan itibaren bambaşka bir dünyanın kapısını aralıyor. Biz de bu atmosferi biraz olsun hissedebilmeniz dileğiyle sergiden bazı kareleri sizlerle paylaşıyoruz. Fakat yolu düşebilecek olan varsa, Saraceno'nun Aryası 1 Kasım 2020'ye kadar Palazzo Strozzi'de ziyaretçilere açık olacak.

tomas saraceno ekosistem üzerine sanat

tomas saraceno aria

tomas saraceno spider art

tomas saraceno örümcek ağı

tomas saraceno gallery

tomas saraceno art

tomas saraceno floransa

tomas saraceno flörence