Scuba Diving Sualtı Fotoğraf Yarışması

12.10.2020 / Kültür / Sanat / Çevre

Scuba Diving dergisinin 16. yılına özel düzenlediği ‘Through Your Lens Underwater’ yarışmasında sunulan sualtı fotoğrafları göz doldurdu.

Scuba Diving Sualtı Fotoğraf Yarışması

Gönderilen 2.600’den fazla fotoğrafla geçtiğimiz dönemlere kıyasla büyük bir katılım olan yarışmada kazanan fotoğraf, Evans Baudin tarafından Meksika'nın Baja California kentinde çekilen balina köpekbalığı oldu. Her ne kadar korkunç bir karakteri olmasa da yaşayan balıkların en büyüğü olma özelliğini taşıyan bu canlının ağzında 50 balıkla sakince beklemesi oldukça şaşırtıcı bir kare oluşturmuş.

scuba diving underwater photo contest winner evans baudin

Fransız bir deniz yaban hayatı uzmanı olan Baudin, COVID-19'un deniz yaşamı üzerindeki etkisini incelemek için özel olarak izin verilen bir dalış için Meksika'daydı. Büyük ödülün kazananı olarak çalışması, davranış, makro, geniş açı ve kompakt kamera olarak ayrılan dört kategoride en yüksek puanı almayı başardı.

Bu harika sualtı fotoğraflarından bazılarını görmek için galerimizi ya da daha fazlasına erişim sağlamak için Scuba Diving Dergisi’nin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

scuba diving underwater photo contest