Sean Bean Artık Ölmek İstemiyor

13.11.2019 / Sinema / Moda / Magazin

Başarılı İngiliz aktör Sean Bean, rol aldığı yapımların neredeyse dörtte birinde karakterinin öldüğü senaryolara denk gelince isyan etti.

Sean Bean Artık Ölmek İstemiyor

Belki onu, son zamanların en popüler dizisi olan Game Of Thrones’tan tanıyorsunuz. Projede çok havalı bir karakter olan Ned Stark’ı canlandıran profesyonel oyuncu, daha ilk sezonda ölerek çarpıcı bir çıkış yapmıştı. Yine Lord Of The Rings (Yüzüklerin Efendisi) serisinde canlandırdığı Boromir karakteri de bu makus talihin başka bir örneği.

game of thrones ned stark ölüm sahnesi

35 senelik oyunculuk kariyerinde, toplamda 23 kez ölen Sean Bean, bu durumu mizahi bir bakış açısı katarak kendince eleştirdi. Kısa sürede ilgi toplayan bu çıkışı, sosyal medyada çığ gibi büyüdü ve adeta bir kampanyaya dönüştü. #DontKillSeanBean etiketi, uzun süre trendlerde kaldı. Ölmekle iyice bağdaştırılan aktör hakkında çok fazla caps de döndürüldü. Bunlardan birinde kendisi için “yürüyen spoiler” diyorlar. Çünkü, oynadığı bir projede biliyorsunuz ki en azından birisi ölecek. Artık karakterinin ölmesini istemeyen oyuncu da şunları söyledi:

Çok fazla kötü karakter oynadım. Harika deneyimlerdi ama istediğim kadar tatmin edici değillerdi. Ve her zaman ölüyordum. Artık ölmeyen karakterleri oynamak istiyorum.

Ve bu hikaye mutlu sonla bitti diyebiliriz. #DontKillSeanBean etiketinin etkisi hemen kendini gösterdi. Çok yakında sinemalarda yerini alacak olan World on Fire adlı projede Bean, Douglas Bennett isimli ölmeyen bir karakteri canlandıracak :) Yine de merak ediyorsanız, alttaki görselden Sean Bean’in öldüğü tüm filmleri ve ölüm şekillerini inceleyebilirsiniz.

sean beanin öldüğü filmler ve ölüm şekilleri