Şehit Ahmet Furkan Köse'nin Acı Hikâyesi

4.1.2019 / Genel

Hain teröristler bu sefer İran sınırında ortaya çıktı. Henüz 23 yaşında olan genç Uzman Onbaşı Ahmet Furkan Köse şehit oldu.

Şehit Ahmet Furkan Köse'nin Acı Hikâyesi

Iğdır'ın Aralık ilçesinin İran sınırındaki Şehit Bülent Aydın Hudut Karakolu'nda görev yapan Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Furkan Köse, PKK’lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırıda şehit düştü. Şehit haberi hayatta kalan tek akrabası olan Gaziantep'in Nizip ilçesinde yaşayan dedesi Ökkeş Köse’ye iletildi. Şehidin dedesi kalp rahatsızlığından dolayı acı haberi tedavi gördüğü hastanede aldı.

Şehit Ahmet Furkan Köse

Şehidin Eniştesi Katliam Yapmıştı

Şehidin eniştesi Eyüp Yakar, yaklaşık 7 ay önce cinnet getirmiş ve annesi Gülsüm Köse, babası Bekir Köse ile kız kardeşi Gülşen Köse’yi öldürmüştü. Olay sonrası gözaltına alınan Eyüp Yakar, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Bu olaydan sonra tek akrabası olan ve kalp rahatsızlığı nedeniyle hastanede tedavi gören dedesi Ökkeş Köse'ye, Nizip Kaymakamı Kemal Şahin ve diğer yetkililer tarafından torunun acı haberi verildi. Ökkeş Köse'nin, Bahçeli Mahallesi'ndeki evine de Türk bayrakları asıldı.

Şehit Olmadan 3 Gün Önce Köye Ziyaret

Şehidin yakınları, Ahmet Furkan Köse'nin 3 gün önce memleketine geldiğini ve zeytin topladıktan sonra tekrar görevine döndüğünü söyledi.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Ahmet Furkan Köse, yarın düzenlenecek cenaze töreninin ardından Bahçelik Mahallesi'nde anne ve babasının mezarının yanında toprağa verilecek.