Sevgi Anlarında Kızıl Tilkiler

25.02.2022 / Fotoğraf: Roeselien Raimond / Çevre / Kültür / Sanat

Tilkiler hakkında birçok yanlış bilgi var ve vahşi yaşam fotoğrafçısı Roeselien Raimond, yeni serisiyle bazı kanıları yıkmayı umuyor.

Sevgi Anlarında Kızıl Tilkiler

10 yılı aşkın bir süredir tilkileri fotoğraflamak için doğada trekking yapan ve tilkilerin yalnız avcılar olmasına rağmen, aile üyeleriyle de sevgi dolu ilişkileri olduğunu son serisinde kanıtlayan sanatçı, bu büyüleyici fotoğraflarında, birbirine şefkatle yaklaştıkları anlarında genç ve yaşlı tilkileri yakalıyor.

Her ne kadar tilkilerin davranışları hakkında çok şey öğrenmiş ve beden dillerinin çoğunu okuyabiliyor olsa da, onları incelemek için dışarı çıktığı her seferinde bu hayvanlar hakkında yeni gerçekler keşfediyor. Tilkilerin, çok çeşitli davranışları ve kişisel tercihleri olan son derece zeki hayvanlar olduğunu ifade eden Roeselien Raimond şunları söylüyor:

Çoğu insan tilkilerin yalnız yaratıklar olduğuna inanır. Fakat aslında bir erkek ve dişi tilki ömür boyu bağ kurabiliyor ve gördüğüm kadarıyla bu doğru. Aile bağları çok güçlü. Mesela çiftlerden birinin önceki evliliğinden olan kızlarıyla oynadığına, onlara yiyecek getirerek ve onlara avlanmayı öğreterek yeni yavruların yetiştirilmesine yardımcı olduğuna şahit oldum.

Fotoğraflarda görülen tilkilerin kesin ilişkisini tam olarak bilemesek de aralarında özel bir bağ olduğu ve birbirlerine olan sevgilerini fiziksel dokunuşlarla ifade etmek istedikleri aşikar. Bu sevgiye biraz olsun ortak olabilmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazla çalışmasını görmek için sanatçının Instagram hesabını ve web sitesini takip edebilirsiniz.

Kızıl Tilki fotoğrafları