Sevgilisinin Yasını Tutan Oduncu

10.1.2020 / Kültür / Sanat / Genel

İllüstratör Tom Booth, bazı ilgi çekici dramatik hikayeleri renklendirip dijital çizim haline getirerek duygularımıza hitap ediyor.

Sevgilisinin Yasını Tutan Oduncu

Harika karakter tasarımları oluşturan sanatçının en büyük yeteneği ise figürlerinin değişken duygu durumlarını aktarma özelliği. Kendisinde de düşündürücü bir his uyandıran hikayeleri tercih ettiğini söyleyen Tom Booth yaptığı işle ilgili şunları söylüyor:

Beni düşünceye sevk eden hikayelerden ilham alıyorum. Hayatımın büyük bir kısmında, fikirlerimi aktarmak için bir araç olarak illüstrasyonu kullandım. Şimdi ise daha çok kendimi ifade etmek için kullanmaya çalışıyorum. Karakterleri kendime, kendimi karakterlere işliyorum.

Booth'un son çizimleri, sevgilisinin çeşitli görsellerini ağaçlara oyan bir oduncunun hikayesi üzerine. Çalışmalar öylesine hüzün barındırıyor ki, hikayenin tamamını bilme gereği duymadan içselleştirebiliyoruz. Sanatçının hikayeyle ilgili açıkladığı tek şey ise “kaybetmekle ilgili bir anlatı” şeklinde.

Eğer isterseniz çizimleri aşağıdan gözlemleyebilir ve hikayenin tamamı için fikir sunabilirsiniz. Eğer bazı ipuçları bulurum diyorsanız da Toom Booth’un Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

tom booth sad lumberjack story illustration 1

tom booth sad lumberjack story illustration 2

tom booth sad lumberjack story illustration 3

tom booth sad lumberjack story illustration 4

tom booth sad lumberjack story illustration 5

tom booth sad lumberjack story illustration 6

tom booth sad lumberjack story illustration 7

tom booth sad lumberjack story illustration 8

tom booth sad lumberjack story illustration 9