Sezan Aksu Adile Naşit'i Unutmadı

5.12.2018 / Genel / Çevre

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, yakın arkadaşı sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit için TEMA Vakfı aracılığıyla hatıra ormanı kurdu.

Sezan Aksu Adile Naşit'i Unutmadı

Sezen Aksu 1987’de vefat eden sinema ve tiyatro oyuncusu Adile Naşit’i unutmadı. Usta oyuncunun adı Minik Serçe’nin TEMA Vakfı aracılığıyla kurduğu hatıra ormanıyla yaşayacak. Sezen Aksu şimdiye kadar TEMA Vakfı aracılığıyla kurduğu hatıra ormanına 5 bin fidan dikti.

Orman Genel Müdürlüğü ve TEMA Vakfı iş birliği ile Denizli’de tesis edilen sahalara kızılçam türü fidan dikimleri yapıldı. Fidanların 2 bin 152 adedi Çal ve 2 bin 848 adedi ise Sundurlu’da bulunan iki ayrı ağaçlandırma sahasında toprakla buluştu.

Toplam 19 Bin Fidan

Minik Serçe 2013 yılı boyunca verdiği konserlerinden elde edilen gelirlerin bir bölümünü TEMA Vakfı'na bağışlayarak, Manisa Salihli Gökköy Hatıra Ormanı'na 5 bin fidan katkı sağlamıştı. Ayrıca, 2008 yılında değerli müzik adamları Şerif Yüzbaşıoğlu, Onno Tunç ve Uzay Heparı'nın adlarına 4 bin adet fidanı da TEMA Vakfı'nın Antalya Döşemealtı Hatıra Ormanı’na, 2015 yılında ise söz yazarı Aysel Gürel adına Balıkesir Kepsut’ta 5 bin adet fidanı Aysel Gürel Hatıra Ormanı'a hediye etmişti. Adile Naşit adına tesis edilen sahalar ile birlikte Sezen Aksu'nun katkısı ile dikilen fidan miktarı 19 bine ulaştı.