Shang Chi Beyaz Perdeye Geliyor

5.12.2018 / Sinema

Süper kahraman filmlerinin baş yapımcısı Marvel, Asyalı Kung-Fu ustası Shang-Chi'nin beyaz perde macerası için hazırlıklara başladı.

Shang Chi Beyaz Perdeye Geliyor

Black Panther ile dünya genelinde bir başarıya imza atan Marvel, ABD dışında da süper kahramanlar oluşturarak ırksal çeşitliliğin önünü açmış oldu. Yakalanan bu başarının ardından ise gözler Asya’ya çevrildi.

Yapılan açıklamalara göre Marvel, Asyalı süper kahraman “Shang-Chi” için hazırlıklara başladı. Marvel stüdyolarında ilk Asyalı kahraman olacak olan Shang-Chi, bir kung fu ustası olacak.

Shang Chi

Enter The Dragon'un oluşturduğu furyadan ilham alarak ilk kez 1973 yılında, Special Marvel Edition #15 çizgi romanı ile Marvel evrenine giren Shang-Chi, sonunda beyaz perdeye çıkıyor. Steve Englehart ve Jim Starlin tarafından kaleme alınan karakter, babası Fu Manchu tarafından büyütülen bir Kung Fu ustası. Babası tarafından dış dünyadan izole bir şekilde ve katı bir eğitimle büyütülen Shang-Chi, dövüş sanatlarında eğitilmiş ve eşsiz yetenekler geliştirmiş bir kahramana dönüşüyor.

Yeterince hazır olduğuna karar verilince babasının emirlerini yerine getirmek için dış dünyaya çıkan genç adam, zamanla babasının sandığı kadar iyi ve yardımsever olmadığını, tam aksi kötülükleriyle dehşet salan bir karakter olduğunu öğreniyor.

Senarist Dave Callaham’ın, Shang-Chi karakterini beyaz perdeye taşıyacak senaryoyu yazması için Marvel tarafından işe alınması bu iddiaları doğrular biçimde. Callaham'ın gelecek işleri arasında Wonder Woman 1984 ve Zombieland 2 senaryosu da bulunuyor.

Shang-Chi, silahsız ve silahlı çok sayıda Çin dövüş sanatının ustası ve aynı zamanda savaş alanında kendisinin sonsuz sayıda kopyasını oluşturmak gibi doğaüstü yeteneğe sahip.