Silinen Mesajları Geri Getirme

7.04.2018 / Bilim / Teknoloji

Hemen hemen herkesin başına gelebilen bir durumdan bahsedeceğim. Facebook mesajlarınızı bilerek ya da bilmeyerek sildiğiniz zaman “keşke silmeseydim” diyorsanız bu yazıyı çok dikkatli okumalısınız.

Silinen Mesajları Geri Getirme

Facebook’ta sildiğiniz mesajlar çok önemli olabilir. Fakat mesajları sildiğiniz zaman normal şartlarda o bir daha ulaşamazsınız. Bu durum Facebook tarafında da düşünülmüş durumda. Sizin sildiğiniz mesajlar ve bazı bilgileriniz aslında tamamen silinmiyor.

Şimdi adım adım önemli mesajlarınızı nasıl geri getireceğinizden bahsedeceğim.

Tüm Facebook Geçmişinizi İndirin

İlk adımda Facebook hesabınıza girmeniz gerekiyor. Sayfanın üst kısmından Hesap Ayarları’na geliniz. İlk ekranın “Genel Hesap Ayarları” olması gerekiyor. Eğer farklı bir penceredeyseniz bu sekmeye geliniz.

Facebook Kaybolan Mesajları Geri Getirme

Alt kısımda “Facebook verilerinin kopyasını indir” diye bir yazı göreceksiniz. Bu yazıya tıkladıktan sonra yönlendirildiğiniz sayfada “Arşivi Başlat” tuşuna basın.

“Arşivimi Başlat” tuşuna basınca tekrar şifrenizi yazmanız gerekiyor. Bu bir güvenlik önlemidir. İndirme işlemi biraz zaman alabilir. Bu süre Facebook üyeliğinizin geçmişine göre uzayıp kısalabiliyor. Ama merak etmeyin. Zannettiğiniz kadar uzun sürmeyecektir. Kısa süre içerisinde size bir mail gelecek.

Facebook Kaybolan Mesajları Geri Getirme

Tüm Facebook Geçmişiniz Mailinizde

Yükleme bittiğinde tüm Facebook arşivinizi indirebileceğiniz bir mail alacaksınız. Zip dosyası olarak size bir dosya gelecek. Bu dosyada yer alan "index.htm" dosysını tarayıcıda açınız. “Mesajlar” bölümüne giderek sildiğiniz tüm mesajlarınıza ulaşabilirsiniz. Mesajlar haricinde diğer bilgilerinize de ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi Facebook birçok bilgiyi saklıyor. Siz istediğiniz kadar silin :)