Simpsons Dizisi Yazarı Marc Wilmore Öldü

04.02.2021 / Sinema / Genel

The Simpsons adlı çizgi dizinin yazım ve yapım ekibinde yer alan Marc Wilmore, koronavirüse yakalanmasının ardından hayatını kaybetti.

Simpsons Dizisi Yazarı Marc Wilmore Öldü

ABD'nin en uzun soluklu çizgi dizisi The Simpsons'ın (Simpsonlar) yazım ve yapım ekibinde yer alan 57 yaşındaki Marc Wilmore'un koronavirüs sonrasını hayatını kaybettiğini kardeşi Larry Wilmore Twitter hesabından duyurdu.

Efsane çizgi dizi 'The Simpsons'ın yazım ekibine 2002 yılında dâhil olan Marc Wilmore, 2015'e kadar animasyon komedi dizisinin 12 bölümünü yazmıştı. Wilmore, 2008'de yazdığı bölüm için Emmy ödülü almıştı.

simpsons yazarı marc wilmore öldü

Wilmore, yazarlık kariyerine 90’lı yıllarda Cal Pol Pomona’dan mezun olduktan sonra 'In Living Color' isimli komedi şovunda başlamıştı. Şovdaki skeçleri sayesinde kariyerindeki ilk Emmy ödülüne aday gösterilen Wilmore daha sonra ünlü talk şov “The Tonight Show Starring Jay Leno” ve stop-motion tekniği ile çekilen sitcom dizisi “The PJ's” ile kariyerine devam etti.

The Simpsons dizisinin yazar kadrosunda ve yönetici yapımcılığını da üstlenen Wilmore, dizideki bazı yan karakterleri de seslendirmişti.

Genellikle dünyada ses getiren yaşanmış olayları önceden tahmin edip, bunu diziye yansıtmasıyla bilinen Wilmore’un kendi ölümüne dair bir içerik hazırlayıp hazırlamadığı ise merak konusu oldu.