Sincaplara Annelik Yapan Köpek

28.10.2022 / Çevre / Genel

Yuvalarının olduğu ağaç fark edilmeden kesilince annelerinden ayrı kalan üç yavru sincaba, Zeyna isimli köpek annelik yapmaya başladı.

Sincaplara Annelik Yapan Köpek

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Hasan Ali Erdal isimli bir vatandaş bahçesindeki kuru ağaçları kestirmek isteyince olanlar oldu. Farkında olmadan yuvalarını bozduğu için annelerini kaçıran Hasan bey, üç yavru sincapla baş başa kaldı.

Belli bir süre annelerinin geri gelmesini bekleyen Erdal sonuç alamayınca, yavruları soğuktan korumak için eve aldı. Ne yapacağını bilmez bir halde veterineri aramaya karar verince de bir mucizeye şahit oldu.

2 yıldır evinde baktığı ve kısa süre önce 6 yavru dünyaya getiren Zeyna adlı köpeğinin, sincap yavrularını yalayarak sakinleştirmeye çalıştığını ve yavruların da bu sevgi seliyle birlikte köpeği emmeye başladığını gördü.

Şu anda altısı köpek üçü sincap olmak üzere dokuz yavruya bakan Zeyna köpek, görenleri hem sevindirdi hem duygulandırdı.

Hasan Ali Erdal'ın torunu Mehmet Ali Erdal ise anne sincabın yuvaya gelmemesi halinde yetkililere haber verip, yavruların sağlıklı şekilde doğaya salınmasını isteyeceklerini söyledi.

Sincapları emziren Zeyna köpek