Sony'nin Giyilebilir Kliması

09.07.2020 / Bilim / Teknoloji / Genel

Sıcaktan kavrulduğumuz yaz günlerinde Sony, serinlememize yardımcı olacak Reon Pocket isimli kişisel soğutma sistemini piyasaya sürdü.

Sony'nin Giyilebilir Kliması

Reon Pocket ilk aşamada, pandemi sebebiyle ertelenmek zorunda kalan 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda tüketicilerin sıcaktan bunalmaması için üretilmişti fakat bu küçük cihaz gündelik hayatımızda oldukça kullanışlı olabilir. Özellikle de sıcak altında çalışmak zorunda kalanlar için.

sony giyilebilir klima reon pocket

Şu an için ince bir yapıya sahip cihaz, özel olarak tasarlanmış bir tişörtün ense kısmında kalan cebine yerleştiriliyor. Dilediğiniz oranda soğutma veya ısıtma yapmak için seçim yapabileceğiniz dört sıcaklık ayarına sahip Reon Pocket, ayrıca kullanıcılara kendi modlarını ayarlama imkanı sunarak, gün içerisinde sıcaklık değişimi de yapabiliyor.

Bunun dışında çok daha ilginç bir özelliğe sahip olan cihaz, otomatik moddayken sensörler aracılığıyla bulunduğunuz konuma ya da hareketlerinizin değişimine göre kendini ayarlayabiliyor. Örneğin, bir düz yolun ardından bayır yukarı çıkmaya başladığınızda cihaz giderek daha serin hale geliyor.

sony giyilebilir klima reon pocket

Şu anda Reon Pocket sadece Japonya'da Sony mağazalarında ve seçkin perakendecilerin vitrinlerinde yerini aldı. Fakat dünyanın farklı bir bölgesinden satın almak isterseniz Amazon üzerinden çevrimiçi olarak 18.900 ¥ (1200 TL) karşılığında satın alabilirsiniz.