Sosyal Medya Devi Türkiye'ye Geliyor

3.9.2018 / Bilim / Teknoloji

Dünya’nın birçok yerinden şirketler ülkemize yatırım yapmaya devam ederken, bir adım da ABD’den geldi. Sosyal medya devi LinkedIn, Türkiye’de ofis açmaya hazırlanıyor.

Sosyal Medya Devi Türkiye'ye Geliyor

ABD merkezli dev şirket, Trump yönetiminin sert tavrına rağmen ülkemize yatırım yapma kararı aldı. Özellikle son zamanlarda siyasi bakımdan Trump’ın hedefinde olan Türkiye’ye karşı ABD şirketlerinin ilgisi devam ediyor.

Türkiye potansiyelini es geçemeyen LinkedIn, yatırım hazırlıklarına başladı. LinkedIn’in hali hazırda 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

LinkedIn, geçtiğimiz haftalarda Türkiye’de yönetici adayı olarak belirlediği kişiler ile video konferansı bile düzenledi. Yaklaşık 50 kişilik bir ekip ile kurulacak olan ofis, İstanbul’da yer alacak.

2016 yılında Microsoft tarafından satın alınan LinkedIn, Türkiye’de yüzde 26 büyüdü ve 6 milyon kullanıcı sayısına ulaştı.

İstanbul'a Merkez Açılıyor

Yapılan açıklamalara göre şirketin hedefinin, bizim coğrafyamızda bulunan 30’a yakın ülkeyi İstanbul’dan yönetmek olduğu belirtildi. Bu da LinkedIn’in İstanbul’a bir merkez kuracağı anlamına geliyor.

Google, Facebook ve Twitter gibi Trump’ın yaptırımlarına kulak asmayan şirket, ülkemize ciddi bir yatırım yapacak.