SQUID Token Vurgunu

02.11.2021 / Ekonomi / Genel

Netflix'in ünlü dizisi Squid Game'den esinlenerek oluşturulan SQUID token ile 5 dakika içinde milyonlarca dolar vurgunu yapıldı.

SQUID Token Vurgunu

Netflix’in popüler Güney Kore dizisi Squid Game, her alanda kendisinden söz ettiriyor. Son olarak kripto borsasında diziden ilham alınarak yaratılan fakat diziyle resmi hiçbir bağlantısı bulunmayan SQUID adlı token ortaya çıktı.

squid game token vurgunu

0.012 seviyelerinde piyasaya giren token, yatırımcılarını bir anda batırdı. CoinMarketCap verilerine göre 51 dolardan işlem gören SQUID token, öğle saatlerinde birden bire 3 bin dolara yaklaştı.

Bu hızlı yükselişi beş dakika sonrasında hızlı düşüş takip etti. SQUID token birden bire 0.0007926 dolara indi. Arkasında kim olduğu bilinmeyen token, yüzde 99’luk bir düşüş yaşayarak yatırımcısını şoke etti.

squid game token vurgunu

SQUID token'ın yalnızca birkaç dakika içinde değer kaybetmesinin ardından projenin internet sitesi ve sosyal medya hesapları kapatıldı. Bununla birlikte SQUID, alım satıma da kapatıldı.

Squid projesinin Telegram hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı:

Son günlerde birileri projemizi hacklemeye çalıştı. Sadece Twitter hesabımızı değil, akıllı kontratlarımızı da. Squid Game geliştiricileri olarak dolandırıcılar yüzünden depresyondayız ve stres yükünün altında ezildik. Bu yüzden artık projede çalışmak istemiyoruz. Alım-satımlardaki tüm kısıtlamaları ve kuralları kaldırmalıyız. Squid Game projesi otonom topluluk dönemine giriyor.

squid game token vurgunu

SQUID token ile yapılan alım-satım işlemleri dururken CoinMarketCap kullanıcıları şu ifade ile uyardı:

Web sitesinin ve sosyal medya hesaplarının artık kullanılamadığı ve kullanıcıların bu jetonu Pancakeswap’ta satamadığı konusunda çok sayıda rapor aldık. Lütfen kendi durum tespitinizi yapın ve son derece dikkatli olun. Bu proje, açıkça aynı adı taşıyan Netflix dizisinden esinlenmiş olsa da, resmi bağlantısı yoktur.