Su Altı Fotoğrafçılığının Efsanesi

03.05.2020 / Kültür / Sanat / Genel

Su altı fotoğrafçılığını yakından takip ediyorsanız, Fransız fotoğrafçı Greg Lecoeur'un olağanüstü çalışmalarına aşina olmalısınız.

Su Altı Fotoğrafçılığının Efsanesi

Çok küçük yaşlardan itibaren bu mesleği kendisine hayal edinen ve kendi kendine öğrendikleriyle edindiği deniz tutkusunu mesleğe dönüştürmek isteyen sanatçı, tüm bunları Nice’te geçirdiği gençlik yıllarına bağlıyor. Fransız Rivierası'nda geçirdiği bu yılların, okyanus için tereddütsüz bir merak uyandırdığını itiraf ediyor.

Greg Lecoeur su altı fotoğrafları

Greg Lecoeur’un su altında olağanüstü anları yakalayabilmesi ve deniz yaşamının ruhunu ölümsüzleştirebilmesi, çalışmalarını anında tanınabilir kılıyor. Onun en büyük özelliği, sürekli olarak deniz altındaki yaşamın gizemini çözen çarpıcı fotoğraflar üretebilmesi.

Alanında üst düzey bir profesyonel olan Fransız sanatçı, çalışmalarını Sport Diver ve Scuba Diving Magazine gibi ticari dergilerde düzenli olarak yayınlıyor. Ayrıca en son Yılın Sualtı Fotoğrafçısı olarak adlandırılan önemli fotoğraf yarışmaları listesinin başında da yer alıyor.

Su altı fotoğrafçılığına damga vuran Greg Lecoeur’un dingin çalışmalarını Instagram ve Facebook hesapları üzerinden takip edebilir ya da bir kısmına göz atmak için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Greg Lecoeur su altı fotoğrafları