Sualtı Kamerasını Yiyen Köpekbalığı

29.04.2022 / Çevre / Eğlence

Su altı aksiyon kamerasını yutmaya çalışan bir kaplan köpekbalığının ağzının içindeki 360 derecelik görüntü fazlasıyla heyecan verici.

Sualtı Kamerasını Yiyen Köpekbalığı

Bir köpekbalığıyla karşılaşmak, okyanusun keyfini çıkaran herkes için korkutucu bir ihtimaldir. Fakat görüntü yönetmeni Zimy Da Kid için bir köpekbalığı çemberinin yakınında belgesel çekimi üzerinde çalışmak oldukça keyifli bir aktivite. Hele de daha önce kimsenin görmediği bir şeyi ilk elden deneyimleyebiliyorsa.

İşte o anlardan birinde, yakınlarında bulunan sualtı kamerasını fark eden ve ona doğru yüzen bir kaplan köpekbalığı, belki de lezzetli bir av olabileceğini düşündüğü bu yabancı nesneyi çiğneyerek bizi beklenmedik bir yolculuğa çıkarıyor. 27 saniyelik bir videoda, korkunç dişlerinin ötesine ve boğazının iç duvarındaki solungaçlarıyla kapalı ağzına giriyoruz.

Çenesinin sınırlarını geçtikten sonra gerçeküstü bir görüntüyle, pürüzsüz çıkıntılı bir iç kısım gördüğümüz anlardan hemen sonra kaplan köpekbalığı, su altı kamerasının bir yiyecek olmadığını anlayarak ağzından geri çıkarıyor. Fakat bu inanılmaz görüntüler belgesel tarihine geçiyor.

O sırada, çevre koruma organizasyonlarından Deep Sea Guardians'ın bir parçası olarak keşif gezisinde olan ve yeteneklerini derin denizde etkileyici görüntüler oluşturmak için kullanan Zimy Da Kid, bu etkileyici görüntülerin ardından şunları söylüyor:

Sanat, insanlarda duygular yaratabilme gibi eşsiz bir güce sahiptir ve insanlar bir şeyi sevmeye başladıklarında, onu önemsemeye ve korumaya başlarlar. Sanatımla yapmak istediğim de tam olarak bu!