Sürükleyici Tim Burton Sergisi Hayranlarıyla Buluştu

18.04.2023 / Kültür / Sanat / Eğlence

Film yapımcısı, yönetmeni, senaristi ve aynı zamanda sanatçı olan Tim Burton, ürkütücü mizah ürettiği eserleriyle tanınır.

Sürükleyici Tim Burton Sergisi Hayranlarıyla Buluştu

1980'lerden beri hit filmler yöneten ve çalışmalarını nesiller boyu aktaran ünlü isim, dünya çapında bir üne sahip. Ve şimdi, eksantrik bir sergiyle bu vizyoner için saygı duruşunda bulunuyor. Tim Burton'ın Labirenti olarak adlandırılan sergi, ziyaretçileri Burton'ın yaratıcı dehasının evrenine götüren sürükleyici bir deneyim.

Tim Burton'ın Labirenti'ni ziyaret edenler, onları Beetlejuice, Edward Scissorhands, Mars Attacks, Wednesday ve Charlie and the Chocolate Factory gibi filmlerin farklı dünyalarına götüren devasa bir sergi alanından geçiyor. Özel olarak yaratılmış heykeller ve animasyonların yanı sıra Burton'ın orijinal sanat eserleri ile dolu olan birbirinden farklı onlarca oda ile Tim Burton hayranları, abartılı karikatürize karakterleri ve gerçeküstü mekânları takdir edecek ve bazı eserlerin daha önce hiç görülmemiş olmasından memnun kalacaklar.

Adından da anlaşılacağı gibi, sergi düzeni bir labirenttir. Ziyaretçiler, iş ve atmosferle etkileşime girmenin ve en önemlisi keyfini çıkarmanın sayısız yolunu sağlayan 300'den fazla olası rota arasından kendi yollarına karar veriyor.

İlk deneyim için Madrid’de açılan sergi yakında Paris'teki Parc de La Villette'e taşınacak. Şu anda planlaması mevcut olmamakla birlikte bir dünya turnesine çıkarılması söz konusu olabilir. Dilerseniz şimdilik galerimizden öne çıkan kısımlarını görebilirsiniz.

Tim Burton sergisi