Sylvester Stallone'un İlginç Hikâyesi

27.06.2022 / Genel

Dünyanın en ünlü aktörlerinden biri olan Sylvester Stallone’un yüzünün sol alt kısmı felci olarak dünyaya geldiği biliyor muydunuz?

Sylvester Stallone'un İlginç Hikâyesi

Sylvester Stallone’un konuşmasını gördüyseniz, yamuk ağızlı olduğunu da biliyorsunuzdur. Yamuk ağızlı olmasının sebebi de felci olarak doğmasından kaynaklıdır.

Daha aktör olmadan önce New York’a gelen Stallone, yapım şirketleri ile görüşmelerinde hep olumsuz yanıt alıyordu. Can dostu olan köpeği ile otobüs terminallerinde 3 hafta kalan Stallon, bir yabancıya köpeğini 25 dolara satmak zorunda kalmıştı. Bu ise yaşadığı en dramatik olaydı.

Bir gün Muhammed Ali’nin bir maçını izlerken onu kendisine ilham aldı. En sevilen serisi olan Rocky’nin tüm senaryolarını sadece 3 günde yazdı.

Ardından bir prodüktör buldu. 125 bin dolar önerisi aldı. Fakat tek bir sorun vardı. Seri de Rocky karakterini başkası oynayacaktı. Bu teklifi kabul etmeyince aynı firma haftalar sonra teklifini 325 bin dolara yükseltti. Sylvester Stallone ise bu teklifi de reddetti.

En sonunda Rocky karakterini canlandırması için Sylvester Stallone ile anlaştılar. Senaryo için de 35 bin dolar önerdiler. Bu teklifi kabul eden Stallon, aldığı paranın 15 bini ile 25 dolara sattığı köpeğini bulup geri almıştır. Hatta filmde oynattığı köpek “Butkus” da kendi köpeğidir.

İlk tekliflere göre oldukça düşün maliyete kabul ettiği seri, sırf başrol oynadı diye Stallon’a 200 milyon dolar kazandırmıştır.

Sizin olandan, hakkınızdan ve hayallerinizden asla vazgeçmeyin..