Takipçileriniz Sizi Terk mi Ediyor?

20.04.2022 / Bilim / Teknoloji / Genel

Instagram profilinizde takipçi sayınızda azalma oluyorsa endişelenmenize gerek yoktur. Giden takipçilerin yerini yenileri alacaktır.

Takipçileriniz Sizi Terk mi Ediyor?

Instagram’da her işletmenin ya da bireysel kullanıcının takipçi artacağı gibi azalabilir. Peki, takipçileriniz neden takibi bırakıyor? Biraz bu konudan bahsedelim.

  • Sırf takipçi sayınız artsın diye “Takibe Takip” yaptığınız hesaplar, sizin aslında hedef kitlenizi oluşturmayan hesaplardır. Hedef kitleniz olmayan hesaplar da mutlaka belli süre sonunda sizi takipten çıkacaktırlar.
  • Instagram belli dönemlerde bot hesapları silmektedir. Eğer sahte takipçi aldıysanız bilin ki çok yakında onlar silinecek ve takipçi sayınızda hızlı azalma göreceksiniz.
  • Sizi takip eden kişilerin beklentilerini karşılamanız gerekiyor. Eğer beklentileri karşılayamazsanız sizi neden takip etsinler ki?

Yukarıdaki üç maddeyi detaylı inceleyecek olursak ilk iki madde çok normal bir süreç. Hatta bırakın hedef kitleniz olmayan hesaplar ve bot hesaplar takipçileriniz arasında olmasın.

Üçüncü madde çok önemlidir. Kişilerin beklentilerini karşılamalısınız. Eğer sizi takip eden kişiler sizi takip etmekten mutlu olurlarsa her paylaşımınıza “Beğeni – Yorum ve Kaydet” atacaklardır. Bu da sizin keşfete düşmenizi sağlayacaksınız.