Tarladan Tıp Fakültesine

03.09.2021 / Eğitim / Genel

Tütün tarlasında çalışırken üniversite sınavına hazırlanan Hatice Ünlü, İstanbul’da tam burslu Tıp Fakültesi’nde eğitim hakkı kazandı.

Tarladan Tıp Fakültesine

Adıyaman’ın Çelikhan ilçesinde yaşayan Hatice Ünlü, tütün tarlasında çalışırken hazırlandığı Yüksek Öğrenim Kurumları Sınavı’nda (YKS) kazandığı dereceyle İstanbul Medipol Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni tam burslu kazandı.

Hiçbir zaman cep telefonu olmadığını söyleyen başarılı genç kız, özel ders almadan, kursa gidip takviye ders almadan YKS'de başarıyı elde etti.

Hatice Ünlü, başarıya ulaşan yolculuğunu şu şekilde ifade ediyor.

Sosyal medya hesabım yok. Telefon kullanmıyorum. Arkadaşlarıma sosyal medyada boş vakit harcayacaklarına bol bol kitap okumalarını ve ders çalışmalarını öneririm.

Derslerime, mantığını anlayarak çalıştım, hocalarım ve ailem bana destek oldular. Anneme de yardım ediyordum. Tarlamızda tütün ekiyoruz, sınav öncesinde tarlada da çalışıyordum ve eve gelince ilk işim ders çalışmak oluyordu. Günde yaklaşık 5 saat kadar ders çalışıyordum.

Benim sosyal medya hesabım yok, telefon kullanmıyorum. Bol bol ders çalışıp kitap okuyorum. Buradan arkadaşlarıma ise sosyal medyada zaman harcayacaklarına bol bol kitap okumalarını ve ders çalışmalarını öneririm.