Taşeron Maaşları Meclis Gündeminde

6.2.2019 / Ekonomi

Geçen yıl çıkarılan Taşeron Yasası ile kadroya kavuşan yaklaşık 1 milyon işçinin maaşları ile ilgili meclisten sürpriz bir açıklama geldi.

Taşeron Maaşları Meclis Gündeminde

Enflasyona bağlı olarak bu yıl asgari ücrete %26 zam yapılmıştı. Taşeron Yasası ile kadroya geçen işçiler ise bu zamdan yararlanamadılar. Yaptıkları anlaşma gereği sadece %4 zam aldılar.

MHP'li Muhammed Levent Bülbül, taşeron işçilerin maaşlarının yeniden düzenlenmesi için Meclis kürsüsünden seslendi. Taşeron işçilerin de asgari ücret oranından faydalanmalarının gerektiği belirtildi.

Muhammed Levent Bülbül

Kadro sahibi taşeron işçiler bu yasadan memnun kalsalar da asgari ücret zammından yararlanamadıkları için üzüntülerini dile getiriyorlar. Yapılan sözleşmeye göre taşeron işçiler 2020 yılı sonuna kadar sadece %4 zam alacaklar. Enflasyonun %26 olduğu bu dönemde %4 zam almalarını haksızlık olarak görüyorlar.

MHP Sakarya Milletvekili Muhammed Levent Bülbül Genel Kurulda yaptığı konuşmasında şu ifadelere yer verdi.

Asgari ücret artışının önemli ölçüde gerçekleştiği, yüzde 25'ler seviyesinde olduğu ve kamuoyunda da bütün toplum kesimlerinde de büyük bir memnuniyet yaşandığı bir dönemde bu kadro sevincini yaşayan bu kardeşlerimizin bu mağduriyetlerini gidererek asgari ücrete uygulanan zam oranı veya enflasyon oranları çerçevesinde maaşlarında, ücretlerinde yeniden bir düzenleme yapılması gerektiğini burada ifade ediyorum