Tek Tıkla Dünyadaki Tüm Radyolara Erişin

26.11.2019 / Bilim / Teknoloji / Eğlence

Radyo Garden, 2013 - 2016 yılları arasında geliştirilen, kar amacı gütmeyen bir Hollanda radyo ve dijital araştırma projesidir.

Tek Tıkla Dünyadaki Tüm Radyolara Erişin

Hollanda Ses ve Görüntü Enstitüsü, Martin Luther Halle-Wittenberg'in Hedef Föllmer Üniversitesi, Uluslararası Radyo Bilgi Platformu ve önde gelen 5 Avrupa üniversitesi tarafından desteklenen ve HERA tarafından finanse edilen projede, radyo sistemlerinde sınırları ortadan kaldırmak hedefleniyordu.

tek tıkla dünyadaki tüm radyolara erişin

Kısa sürede ulaşılan bu hedef sonucunda Radyo Garden (Radyo Bahçesi) projesi, 2016 yılında uluslararası arenada viral oldu.

Basit bir ara yüzü olan sitesinde radyo yayınlarına ulaşmak için, üç boyutlu bir dünya tasarımı üzerinden, ekranın ortasına denk gelen imleci dilediğiniz ülke ve şehre sürüklemeniz yeterli. Mevcut konumun üzerinde beliren noktalardan herhangi birine tıkladığınız zaman, o bölgenin tüm yerel radyolarına erişim sağlayabiliyorsunuz.

radyo garden ara yüzü, nasıl kullanılır

Bu muhteşem deneyim, sizi hem eğlenceli bir keşfe zorluyor hem de seçtiğiniz konum hakkında bilgi vererek genel kültürünüze katkı sağlıyor. Ayrıca, dinlemekten keyif aldığınız radyoları favorilerinize ekleyerek tekrardan kolayca erişim de sağlayabiliyorsunuz. Dilerseniz, aşağıdaki linklerden sizler için seçtiğim favori radyolarıma göz atabilirsiniz. Ya da hemen radio.garden sitesine giderek, şimdiden kendi favori listelerinizi oluşturabilirsiniz.

Rize, Türkiye – Slow Karadeniz FM 

Plovdiv, Bulgaristan – Tatkovina

Münih, Almanya – goHappy FM 

Cockburn Town – Radio Turks & Caicos FM 

Unalaska AK, United States – KUCB KIAL Unalaska Community Broadcasting 

Petropavlovsk-Kamchatsky, Rusya – Radio SV 

Batam, Endonezya – 101.6 Zoo FM 

Tateyama, Japonya – Minami-Boso FM