THY Stajyer Alımına Başladı

12.2.2019 / Ekonomi / Genel

Türkiye'nin bayrak taşıyıcısı ulusal hava yolu şirketi Türk Hava Yolları, yarı zamanlı çalışacak üniversite öğrencileri arıyor.

THY Stajyer Alımına Başladı

Pek çok gencin hayalinde vardır dünyayı gezmek. Ve ülkemiz şartlarında da, kendileri için ideal olduğunu düşündükleri mesleklerle pek gezemeyeceklerini anlayınca, alternatif bir hayal olarak, Türk Hava Yolları’nda host/hostes olarak çalışmayı düşünürler. İşte bu noktada da, dünya devi firmamız THY’ye, gençlerden pek çok soru yöneltilmektedir. Özellikle de stajyer alımları konusunda.

olan Türk Hava Yolları, İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri, Kalite ve Teknik, Mali, Operasyon, Planlama, Pazarlama ve Satış, Turkish Cargo ve Yatırım ve Anlaşmalar olarak toplamda 8 ana alanda açtığı bu başvurularla, pek çok departmanda kariyer imkanı sunuyor.

Normal şartlarda, belirli üniversite bölümlerinden stajyer alımı yapan ve kesinlikle part time stajyer alımı yapmayan THY A.O, bu sefer kurallarında bir esneklik yaparak, en az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin herhangi bir bölümünde 3.sınıf öğrencisi olan, adli sicil kaydı temiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı tüm üniversite öğrencileri için staj ilanı açtı.

Dünyada en fazla noktaya uçan havayolu firması olan Türk Hava Yolları, İnsan Kaynakları ve Destek Üniteleri, Kalite & Teknik, Mali, Operasyon, Planlama, Pazarlama & Satış, Turkish Cargo ve Yatırım & Anlaşmalar olarak toplamda 8 ana alanda açtığı bu başvurularla, pek çok departmanda kariyer imkanı sunuyor.

Problem çözme yeteneği, ekip çalışması, proaktif ve analitik düşünce yeteneği, araştırmaya ve öğrenmeye açıklık, yazılı ve sözlü iletişim becerileri ve iyi seviyede MS Office araçlarını iyi seviyede bilme gibi nitelikler aranan stajyerlerin, ayrıca 100’lük sistemde en az 70, 4’lük sistemde en az 2,72 genel not ortalamasına sahip olması, iyi derecede İngilizce bilmesi ve İstanbul’daki ofislerde haftanın en az 2 günü tam zamanlı olmak üzere, en fazla 30 saat çalışabilmesi özellikleri aranıyor.

thy stajyer, thy staj başvurusu 2019, thy staj başvurusu 2018 üniversite, thy staj yapanlar, thy stajyer maaşları, thy staj başvurusu, thy staj ilanı, thy staj alımları, thy staj alımı, thy ao staj, thy teknik aş staj, thy staj başvuruları, thy staj başvuru, thy de staj yapmak, thy de staj, thy uzun dönem staj, thy staj formu, thy staj basvuru formu, thy staj imkanı, thy staj imkanları, thy kargo staj, thy insan kaynakları staj, thy insan kaynakları staj başvurusu, thy kariyer staj

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol”ları detaylı olarak incelemek ve stajyer başvurunuzu hemen yapmak için buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca THY A.O’nun, staj dönemleri ve staj maaşları gibi “stayjer imkanları”nı detaylı bir şekilde incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.