Tokyo'nun Aşırı Doygun Fotoğrafları

08.07.2020 / Seyahat / Kültür / Sanat

Tokyo'ya farklı bir bakış açısı kazandıran fotoğrafçı Ludwig Favre, eşsiz görsel stiliyle şehrin ruhunu yakalayarak bize yeniden sunuyor.

Tokyo'nun Aşırı Doygun Fotoğrafları

Zaten canlı olan bir şehre çok daha enerji dolu bir atmosfer hissini veren ultra doymuş görüntüleri yakalayan Favre, bu çalışmasında gece gündüz demeden Tokyo’nun silüetini belgelemek için kamerasını kullanıyor.

Kreatif vizyonu sayesinde metropolleri daha da unutulmaz hale getirmeyi başaran sanatçı, parlak beyaz, turuncu, kırmızı ve akuamarin renkleriyle tezat oluşturuyor. Tokyo Kulesi gibi tanıdık miraslarla da nadiren karşılaşabileceğiniz fotoğraflarında daha çok şehrin sessiz ve anonim köşelerini gösteriyor.

Mimarinin ön planda olduğu görüntülerde Fransız fotoğrafçı, kadrajındaki insan varlığını dengelemeye de özen gösteriyor. Onun için, insanların sunulan şeyin hemen merkezinde olması önemli çünkü boşluğu tamamlayan yegane şey onlar.

Tokyo'nun hem geleneksel hem de modern unsurlarına yeni bir ışık tutmak isteyen ve Japon başkentinde yaşama çağdaş bir bakış sunan Ludwig Favre’nin çalışmalarını görmek için galerimizi ziyaret edebilir ya da daha fazlası için sanatçının Instagram hesabını takip edebilirsiniz.

ludwig favre tokio photography