Türk Futbolunun Acizliği

13.05.2019 / Spor / Genel

Süper lig ekiplerinden Fenerbahçe’nin yürüttüğü “Fener Ol” projesi ve buna benzer diğer projeler Türk futbolunun acizliğini göstermektedir.

Türk Futbolunun Acizliği

Son zamanlarda o kadar çok kişi Fenerbahçe’nin “Fener Ol” projesine destek olmak için para gönderiyor ki, bu saçmalığa dur demenin zamanının geldiğini düşündüm ve bu yazıyı yazma ihtiyacı hissettim.

Öncelikle, burada bahsedeceklerim sadece Fenerbahçe için değil, bu tarz kampanyalar yürüten tüm kulüpler için geçerli. Galatasaray ve Beşiktaş’ın da zamanında bu tarz kampanyalar yürüttüğünü unutmamak gerekiyor.

Türk Futbolunun Acizliği

Bir futbol kulübü düşünün. Futbolcusuna sözleşmesi gereği yıllık milyonlarca TL/Dolar/Euro ödeme yapıyor. Bununla da yetinmiyor; maç başı ödemesi, gol primi, asist yapma ödemesi, galibiyet primi, şampiyonluk primi, kupa primi gibi birçok farklı ödemeler daha yapıyor. Yetmiyor, arabasını ve kalacağı evin kirasını bile ödüyor.

Sonra da gelip asgari ücret alan kişilerden para dileniyor. Kimse kusura bakmasın ama bu Türk futbolunun acizliğidir.

Türk Futbolunun Acizliği

Halktan 5-10 TL dileneceğinize, futbolcularınıza daha az ücret ödeyin, kiralarını ödemeyin, maç başı gibi ödemeler yapmayın, kulübünüzün de borcu azalsın. Zaten anlamadığım şey şu; bir futbolcu adı üstünde futbolcu. Top oynayacak, maça çıkacak, gol atacak… Adamın işi bu. Bu işi yapması için para öde sonra bu işi yaptığı için bir de prim öde. Sonra halktan para dilen.

Futbolcular lüks arabalara bineceklerine orta seviyeli bir arabaya binsin. Futbolcu lüks hayat yaşayacak diye halktan neden para dilenilmesi ahlaksızlıktır.

Komik…