Türk Telekom Milletvekili Tarifesi

5.05.2019 / Bilim / Teknoloji / Ekonomi

Türk Telekom'un milletvekillerine binlerce dakika konuşma ve 20 GB interneti yalnızca 29 TL'ye sunması, tepkilere neden oldu.

Türk Telekom Milletvekili Tarifesi

Türkiye’nin en popüler mobil operatörlerinden biri olan Türk Telekom, şu aralar eleştirilerin merkezi haline gelmiş durumda. Resmi internet sitesinde “Vekillere Özel” başlıklı milletvekili özel tarifesini yayınlayan Türk Telekom, özellikle sosyal medyada peşpeşe gelen eleştirilerin odak noktası oldu.

türk telekom milletvekili tarifesi

Türk Telekom, 12 ay taahhütlü milletvekili tarifesiyle vekillere operatör içi 5 bin dakika, operatörler arası 3 bin dakika konuşma hakkı, bin SMS ve 20 GB internet kullanım hakkı tanıyor. Üstelik hemen her cep telefonu kullanıcısına hitap eden bu tarifenin fiyatı, milletvekillerine özel olarak yalnızca 29 TL.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu uygun fiyatlı tarife, sosyal medyanın bir anda ayağa kalkmasına neden oldu. Yıllardır mobil operatör fiyatlarından şikâyet eden vatandaşlar, uygun fiyatlı tarifelerin 2019 yılı itibarıyla 22 bin TL maaş alan milletvekillerine sunulduğunu görünce adeta küplere bindi.