TürkNet'ten Yüzde 21 Zam Kararı

21.07.2022 / Ekonomi / Genel

TürkNet tarafından yapılan açıklamaya göre TürkNet GigaFiber altyapısı hariç internet fiyatlarında yüzde 21 artış yapıldığı belirtildi.

TürkNet'ten Yüzde 21 Zam Kararı

TürkNet, internet ücretlerinde fiyat artışı kararı aldığını duyurdu. Ancak yeni ücretlendirmelerden TürkNet GigaFiber altyapısını kullanan kullanıcılar etkilenmeyecek.

Gelen zamlardan sadece bireysel kullanıcılar değil şirketler de etkileniyor. Bu bağlamda her gün yeni zam haberlerinin yapıldığı şu günlerde TürkNet’te bir zam haberi ile gündeme geldi.

Kısa süre önce zam yapmayı planlamadıklarını söyleseler de port ücretlerine gelen zamlar sonrası faturalara yansıyacak yeni zam planlarını duyurdular. Peki yeni ücretler nasıl olacak ve bu ücretlendirme değişikliğinden kimler etkilenecek?

TurkNet, 139,90 TL’lik internet ücretini 169,90 TL’ye çıkarttı. Yeni ücretin 1 Ağustos itibarıyla geçerli olacağı açıklandı. Şirket, zammın gerekçesi olarak yüzde 67 oranındaki port ücreti zammını gösterdi ve bunun tüm operatörleri etkilediğini belirtti.

TurkNet GigaFiber altyapısı kullanan kullanıcılar için ise zam geçerli olmayacak. Yani zam, TurkNet'in kendi altyapısını kullanmayan kullanıcıları etkileyecek. TurkNet, ayrıca ilerleyen zamanlarda GigaFiber altyapısını daha fazla kullanıcıya ulaştırmak ve bu yılsonuna kadar GigaFiber’i 1 milyon haneye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti. 

Bununla birlikte TurkNet, ekonomik koşullar nedeniyle uygulanan bu fiyat artışından kullanıcıların minimum düzeyde etkilenmesi için mevcut kullanıcıların 139,90 TL’lik aylık tutarı 10 aylık peşin veya 3 taksitle ödemelerine imkan tanıyacaklarını duyurdu.

Yeni fiyatlardan etkilenmek istemeyen kullanıcılar, bu şekilde bir ödeme planıyla sabit fiyat üzerinden internet kullanımına devam edebilecek. Kullanıcılar, yine istedikleri zaman paketlerini iptal edip, kullanmadıkları ay için ücret iadesi talebinde bulunabilecek.