Twitter Mavi Rozet Başvurusu

19.10.2021 / Bilim / Teknoloji / Genel

Twitter'daki mavi onay rozeti, kamu menfaatini ilgilendiren bir hesabın orijinal ve tanınmış kişiye ait olduğunun bilinmesini sağlar.

Twitter Mavi Rozet Başvurusu

Twitter’da onay rozeti alabilmeniz için hesabınızın tanınmış ve aktif olması gerekir. Hâlihazırda onaylanan tanınmış altı hesap türü şunlardır:

  • Devlet kurumları
  • Şirketler, markalar ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar
  • Haber kuruluşları ve gazeteciler
  • Eğlence
  • Spor ve e-spor
  • Aktivistler, organizatörler ve etkili diğer kişiler

twitter mavi tik almak

Mavi Tik Başvurusu Nasıl Yapılır?

Twitter mavi tik rozeti almak için onaylama başvuruları başladı. Hesabınızın uygun olup olmadığını anlamak için lütfen şu kriterleri sağladığınızdan emin olun.

Orijinal: Platformdaki kullanıcılar arasında güveni teşvik etmek ve sürdürmek için kimliğinizi Onaylamak üzere Twitter'da doğrulamanız gerekir. Kimliğini onaylamanız için “Resmi İnternet Sitesi” – “Kimlik Onaylama” ve “Resmi E-posta Adresi” seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.

Tanınmışlık: Hesabınız, bazı tanınmışlık kriterlerine uygun olarak çokça tanınan bir kişi veya markayı temsil etmeli ya da onunla ilişkili olmalıdır. Tanınmışlık kriterleri ise “Hükümet, Şirketler Markalar ve Kuruluşlar, Haber Kuruluşları ve Gazeteciler, Eğlence, Spor ve Oyun, Aktivistler Organizatörler ve Etkili Diğer Kişiler” şeklinde sıralanıyor.

Aktiflik: Hesabınız aktif ve şimdiye kadar Twitter Kuralları'na riayet etmiş olmalıdır. Profilinizin eksiksiz olması, son 6 ay içerisinde giriş yapılmış olması, hesabınızda e posta ve telefon numarasının yer alması ile son 12 ay içerisinde hesabınızın herhangi bir ceza almamış olması gerekiyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız: Onaylanmış Hesaplar Hakkında

Tüm bu kriterlere uyuyorsanız web sitesinde Ayarlar ve Gizlilik > Hesabınız > Hesap Bilgileri bölümüne gidin. Şifrenizi girdikten sonra Talep Onaylama bölümüne gidin. Android ve iOS'ta Ayarlar ve Gizlilik > Hesap > Onaylama talebi öğesine dokunun.