Twitter'da Yumurta Hesabı Dönemi Bitiyor

18.2.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Sosyal medya devi Twitter, radikal bir karar aldı. Profil fotoğrafı olmayan kullanıcı yani yumurta hesap dönemi artık sona eriyor.

Twitter'da Yumurta Hesabı Dönemi Bitiyor

Dünya genelince milyonlarca kullanıcısı olan ve gündem ile ilgili bilgilerin anında paylaşıldığı Twitter’da üyelik açan herkesin profil fotoğrafı yumurta oluyordu. Bir çok kişi profil fotoğrafını değiştirse de yumurta fotoğrafını kullanan çok kişi vardı.

Twitter Yumurta Hesap

Genellikle yumurta görünümlü hesaplar sahte hesap oldukları için, gerçek hesaplar tarafından pek sevilmiyorlar. Oysa renkli arka plana sahip yumurtaları gerçek kişiler de profil resmi olarak kullanıyordu. Yani her yumurta profilli hesap sahte hesap olmuyordu.

Bu konuda çok fazla şikayet alan Twitter, radikal bir karar aldı. 2010 yılından bu güne kadar kullanılan yumurta hesap dönemi artık sona eriyor. Yapılan yeni güncelleme sonucunda profil fotoğrafları daha sıkıcı bir görsel olacak. Bu sayede üye olanlar ya da profil fotoğrafını değiştirmeyen kişiler sıkılacak ve yerine kendi seçtikleri görsellerden bir tanesini ekleyecekler.