Vefa Ünal

Medipol Üniversitesi Radyo,Tv,Sinema mezunu. Müzik ve sinemadan beslenerek hayatı anlamlandırmaya çalışıyor.

Mail Adres: 'vefaunal@gmail.com'
Toplam '1' adet yazı için tıklayınız
Toplam '0' adet galeri için tıklayınız

1995’te İstanbul’da doğdu. Hala burada yaşıyor olmanın iyi mi yoksa kötü mü olduğunu düşünüyor.

Yazarın kendini tanıtmak için özenle seçilmiş cümlelere ihtiyacı yok. Ayrıca kendini tanıtmak kendisini en çok sıkan beş şeyden biridir. Diğer dördünü ise şu anda hatırlamadığını söyleyebiliriz.

Genelde sıkılgan bir tavra, ketum ve tuhaf bir yapıya sahiptir. Kendisi için yapılabilecek en iyi tanım budur. Hayatın yeterince zorluklarla bezenmiş bir mecra olduğunu düşünen yazar, detaylarda boğulan ve buna tepki olarak kolaya kaçmayı tercih edip oldukça düz hareket etmeye çalışan biridir. Bu davranışlar bütününde Ockhamlı William'ın usturası da denen basitlik yasasından ilham aldığını düşünmektedir ve esasında hayata karşı duruşunu bunun üzerine bina etmiştir denilebilir. Hayat zorsa biz basit düşünelim demekten keyif alır. Bunu ne kadar uygulayabildiğini kendi de bilmemektedir.

Yazar detaycı yapısıyla hayatın kirli dehlizlerini keşfetmeye başladığı andan itibaren bu yapıyı müzik, sinema ve edebi metinlere yönelterek kendine bir kaçış alanı yaratmıştır. Bu bahsettiği sanat dallarıyla olan uğraşı hayatını alt üst etmekte olsa da henüz onlardan kopamamıştır. 

Bundandır ki istisnalar haricinde sanatı ve sanatçıyı kutsamaz. Kutsayanlara aldırmaz. Onun gözünde sanat yapmanın ekmek yapmaktan farkı yoktur.

 

Kabafii Reklam Alanı

En Çok Okunan Yazıları


Artık Dizi Film İzlemek Zor mu Geliyor?

Artık Dizi Film İzlemek Zor mu Geliyor?