Vestel'den Büyük Başarı

10.07.2018 / Genel

Avrupa’da milli ürünleri sergilemeye devam ediyoruz. Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından olan Avrupa Patent Ofisi’ne, 2017 yılında birçok şirket patent başvurusunda bulundu. Vestel ise ilk 50’ye girerek bizleri gururlandırdı.

Vestel'den Büyük Başarı

Avrupa’nın hatırı sayılır organizasyonlarından olan Avrupa Patent Ofisi tarafından 2017 yılında en çok patent başvuru yapanların listesi yayınlandı. Bu listede bizi gururlandıracak tek bir isim vardı. Vestel Elektronik, yıl içerisinde 408 patent başvurusu yaparak sıralamada ilk 50’ye girdi. Bu başarısı ile Vestel Elektronik dünya genelinde birçok dünya devini geride bırakarak, ilk 100 firma arasındaki tek Türk şirket oldu.

Vestel’in sahip olduğu bu başarı sayesinde, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 38 üye devlet ve 6 ülkede şirketin adı duyulmuş olacak. Dünya çapında gösterdiği azim ve istikrar ile adı konuşulacak olan Vestel’in İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan’da, bütçelerinin önemli bir kısmını Ar-Ge çalışmaları için ayırdıklarını ve hedeflerinin Türkiye’yi önemli teknolojilerle tanıştırmak olduğunu ifade etti.

408 başvuru ile sıralamadaki tek Türk şirket olmanın haklı gururunu yaşayan Vestel Elektronik, dünya devlerinin arasından sıyrılmalarında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarını da kutladı.