WhatsApp'ta Kendi Emojinizi Yapın

15.10.2019 / Bilim / Teknoloji / Eğlence

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, son güncelleme ile kullanıcılarını oldukça sevindirecek bir özelliği de yayın almış oldu.

WhatsApp'ta Kendi Emojinizi Yapın

Yaklaşık 1.5 milyar kullanıcısı bulunan Whatsapp, yayınlanan son güncelleme ile kullanıcılarını bir hayli mutlu etmiş görünüyor. Whatsapp’ın standart çıkarmalarından sıkılan kullanıcılar artık kendi çıkartmalarını oluşturabilecek.

Wemoji - WhasAtpp Sticker Maker isimli uygulama ile kendi çıkartmalarınızı yapabilirsiniz. Aşağıda bunu nasıl yapabileceğinize dair açıklamaları yaptık.

whatsapp

Kendi Emojinizi Yapın

Bu işlem için ilk önce telefonunuza Wemoji - WhasAtpp Sticker Maker uygulamasını kurmanız gerekiyor. Kurulumun ardından uygulamayı artık çalıştırabilirsiniz.

Karşınıza gelen ilk sayfada "Create a new stickerpack" alanına tıklıyoruz. Ardından üst kısma çıkartma paketinin adını, alt kısma ise kendi adınızı yazıyorsunuz. "Create" tuşu ile paketimizi oluşturuyoruz. Artık içeriğini düzenlemeye geçebiliriz.

Çıkartma paketimizin kapak fotoğrafını seçmemiz gerekiyor. En üstte yer alan kareye tıklıyoruz. Fotoğrafı seçtikten sonra istemediğimiz alanları silebiliyoruz.

Alttaki kare alanlarına tıklayarak da emojilerinizi oluşturabilirsiniz. Her seçtiğiniz fotoğrafta istemediğiniz alanları silebiliyorsunuz.

"Publish Sticker Pack" dedikten sonra "Yes, Publish" diyerek emoji paketinizi oluşturmuş olacaksınız. Fakat işiniz bitmiyor. En son ekranda "ADD" seçeneğini de seçmeniz gerekiyor.

Artık hazırsınız. Kendi emojilerinizi kullanabilirsiniz.