Windows Phone Yok Oluyor

5.04.2019 / Bilim / Teknoloji / Genel

Windows 10 Mobile’ın yıl sonunda sona erdirileceğinin açıklanmasının ardından uygulamalar da birer birer desteklerini geri çekiyor.

Windows Phone Yok Oluyor

Windows telefonların en başından beri kronik sorunu, telefonlarda kullanılabilen uygulamaların sayısındaki kısıtlama olmuştu. Geliştiriciler için hiçbir zaman cazip bir platform olamayan Windows 10 Mobile’ın çöküşü sosyal medyanın dev uygulamaları tarafından hızlandırılıyor.

Windows Phone

Platfprma desteğini ilk çeken Instagram oldu. Ardından benzer açıklamayı Facebook ve Messenger da yaptı.

Engadget tarafından yapılan açıklamaya göre 30 Nisan itibariyle Instagram uygulaması Windows işletim sistemli telefonlarda çalışmayacak. Bu açıklamaların üzerinden çok vakit geçmeden yeni açıklamalar da peş peşe geldi. Microsoft sözcüsü tarafından yapılan açıklamaya göre Facebook ve Messenger’da 30 Nisan itibari ile tüm desteğini durduracak.

Windows Phone

Facebook, Messenger ve Instagram’ın ardından birçok uygulamanın da ilerleyen günlerde benzer açıklama yapması bekleniyor.

Özellikle Windows Mobile kullanan kişilerin ellerindeki telefonları değiştirecek olması sonucunda, Microsoft’un hisselerinde düşüş yaşanması bekleniyor.