Yemeye Kıyamayacağınız Çizimli Turtalar

23.12.2019 / Yiyecek / İçecek / Kültür / Sanat

Jessica Leigh Clark-Bojin son birkaç yıldır popüler kültürden ilham alan turtalar pişirerek turta geleneğine başka bir boyut kazandırıyor.

Yemeye Kıyamayacağınız Çizimli Turtalar

Turtalar, temelinde oldukça basit ve sade oluşları sebebiyle çoğu zaman şaşalı sofralarda kendine yer edinemeyen bir mütevazilikte kalmasına rağmen, yemek sanatçısı Clark-Bojin onları etkileyici bir sanat formuna dönüştürüyor.

yemek sanatçısı Clark-Bojin popüler kültürden ilham alan turtalar pişirerek turta geleneğine başka bir boyut kazandırıyor

Disney prenseslerinden ünlü müzisyenlere kadar, her turtasını en ince ayrıntısına kadar tasarlayan sanatçı, pişirme sanatları konusunda bencil olmadığını ifade ederek şunları söylüyor:

Benimle sosyal medya üzerinden iletişim kuran herkese cevap vermek için elimden geleni yapıyorum. Ayrıca Instagram ve Youtube üzerinden de oldukça faydalı eğitim videoları yüklemeye çalışıyorum. Amacım, turtaları şatafatlı düğün pastaları ile denk getirmek ya da seçkin büfelerde yer almasını sağlamak değil; bu işin ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu herkese göstermek.

Jessica Leigh Clark-Bojin’in birbirinden eğlenceli ve bir o kadar da lezzetli turta tasarımlarına Instagram hesabından göz atabilirsiniz ya da galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

pie artist jessica leigh clark-bojin,jessica clark-bojin,jessica leigh clark-bojin,pie designs