Yılın Sporcusu Ödülleri Dağıtıldı

30.09.2021 / Spor / Moda / Magazin

Gillette-Milliyet ortaklığında düzenlenen 67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu ödülünü milli voleybolcu Eda Erdem Dündar kazandı.

Yılın Sporcusu Ödülleri Dağıtıldı

Dünya spor tarihinin en uzun soluklu spor organizasyonlarından biri olan ve Gillette-Milliyet ortaklığında 6. kez düzenlenen “67. Gillette-Milliyet Yılın Sporcusu” ödül töreni muhteşem bir geceyle Volkswagen Arena’da yapıldı.

2021 yılın sporcusu ödülleri

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ’ın da aralarında bulunduğu Türk sporunun önde gelen isimlerinden oluşan jüri komitesinin oylarıyla belirlenen en iyiler yapılan halk oylamasıyla seçildi.

Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ, TVF Liglerden Sorumlu Asbaşkanı Ahmet Göksu, A Milli Kadın Voleybol Takımı oyuncuları ve teknik ekibinin de katıldığı gecede; Yılın Takımı Ödülü’nü başarılarıyla 2020’ye damga vuran A Milli Kadın Voleybol Takımı kazandı. Ödülü A Milli Kadın Voleybol Takımı’na, Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Demirören takdim etti.

Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu ödülünü A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar kazandı. Milli voleybolcuya ödülünü P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu takdim etti.

A Milli Kadın Voleybol Takımı Kaptanı Eda Erdem Dündar, ayrıca Altınyıldız Classics Özel Ödülü’nün de sahibi oldu. Milli voleybolcuya ödülünü ise BR Mağazacılık Yönetim Kurulu Üyesi Enis Habif takdim etti.

2021 yılın sporcusu ödülleri

Gecede Erdoğan Demirören Büyük Ödülü’nün sahibi ise Vakıfbank Spor Kulübü oldu. Ödülü Vakıfbank adına VakıfBank Kadın Voleybol Takımı Genel Menajeri Neslihan Demir Güler alırken, ödül Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Sinan Oktay ve Demirören Holding Yönetim Kurulu Üyesi Erdoğan Demirören tarafından takdim edildi.

Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen milli cimnastikçi Ferhat Arıcan’a ödülünü ise Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Üstündağ takdim etti.