Amigurumiden Sürüngen Figürler

26.10.2021 / Eğlence / Kültür / Sanat

Tığ işini daha çok çantalar ve çaydanlıklarla ilişkilendirebilirsiniz ama asırlık teknik hemen hemen her şeyi yaratmak için kullanılabilir.

Amigurumiden Sürüngen Figürler

Ülkemizde de oldukça yaygın olan tığ örücülüğü ve amigurumi oyuncak yapımı, her ne kadar ilgi çekici olsa da malzemenin pahalı olması dolayısıyla maalesef pek rağbet görmüyor. Fakat her şeye rağmen dünya çapında popülaritesini devam ettiren bu sanatta, özellikle gerçeklik üzerine bir rekabet oluşmuş durumda.

Bu rekabetin önde gelen sanatçılardan biri olan Rus oyuncak üreticisi Kseniya, sevimli ve sıra dışı yaratıklarıyla dikkat çekiyor. Her ne kadar oyuncak bebekler, tarihi figürler ve aksesuarlar da yapıyor olsa onu asıl farklı kılan detaylı ve oldukça gerçekçi amigurumi sürüngenleri.

Kseniya bu sürüngenlerden özellikle sakallı ejderha üzerine apayrı bir proje oluşturmuş durumda. Etsy üzerinden satın alabileceğiniz ve 66 sayfalık PDF talimat kitapçığı, 180 faydalı resim ve hatta video dersleri ile birlikte indirebileceğiniz desen ile avucunuzun içinde tutabileceğiniz 12,6 inç (32 cm) amigurumi sürüngeni kendi kendinize yapma imkânı sunuyor.

Fakat bununla uğraşmak zorunda değilsiniz tabi. Oldukça gerçekçi bir görünüme sahip olan bu sürüngeni ve daha fazlasını Etsy’de bulunan Totaksushadolls isimli mağaza üzerinden inceleyebilir ve kolayca satın alabilirsiniz.

Russian Toy Maker Kseniya Realistic Bearded Dragon 1

Russian Toy Maker Kseniya Realistic Bearded Dragon 2

Russian Toy Maker Kseniya Reptile 1

Russian Toy Maker Kseniya Reptile 2

Russian Toy Maker Kseniya Reptile 3