Avustralya'daki Pembe Lagünün Güzelliği

24.02.2022 / Fotoğraf: Kristina Makeeva / Seyahat / Kültür / Sanat

Pırıl pırıl mavi, yeşil ve kristal suları görmeye alışkınız, ancak bazen doğa bizi şaşırtarak karşımıza pembe sürprizler çıkarır.

Avustralya'daki Pembe Lagünün Güzelliği

Avustralya'nın batı kıyısında yer alan, Hutt Lagünü adı verilen şeker rengi tuzlu su kütlesi, bu pembe tonunu, gıda boyası maddesi ve A vitamini kaynağı olan karotenoid üreten alg Dunaliella Salina'dan alıyor. Peri masalı moda fotoğrafçılığıyla tanınan Rus fotoğrafçı Kristina Makeeva da, bu özel manzarayı ve pastel pembe güzelliği bizler için yeni serisinde yakalıyor.

Popüler fotoğrafçı, pembe gölü uzun süre hayal ettiğini fakat hayallerinden bile daha iyi olduğunu ifade ederek şunları söylüyor:

Burada kırmızı, pembe, bazen sarı ve mavinin farklı tonlarında havuzlar mevcut. Sahilde kar gibi parıldayan pembe tuz adeta soyut tablolara benziyor. Kum şeritleri su parsellerini bölüyor ve çevreliyor. Adeta sihirli bir peri masalı gibi.

Makeeva, gölün renklerinin gerçeküstülüğünü vurgulayarak pigmentli su kütlesinin tüm kompozisyonu doldurmasını sağlıyor. Bu şekilde izleyiciler Hutt Lagünü'nün görkemli tonlarına ve ambiyansına kapılıyor. Aslında konunun ne olduğu bilinmeden bile bu görüntüler fantezik ortamlar ya da avangart resimler olarak yorumlanabilir.

Gölü ve tüm harika niteliklerini plaj bağlamında ortaya koyan manzaranın üstten çekimlerini de içeren bu masalsı fotoğrafları görmek için galerimizi ziyaret edebilir ve daha fazla çalışması için sanatçıyı Instagram hesabından takip edebilirsiniz.

australia pink lagoon gallery