ChatGPT Nedir?

22.12.2022 / Bilim / Teknoloji / Genel

OpenAI tarafından eğitilmiş bir yazılım programı ve dil modeli olan "Assistant" isimli ChatGPT, bu zamana kadar üretilen en iyi AI sohbet robotu.

ChatGPT Nedir?

Daha önce GPT-3 ve DALL-E 2 gibi araçları geliştiren OpenAI tarafından yapılan bu yeni sohbet robotu, neredeyse 2021 yılına kadarki aklınıza gelebilecek tüm verileri yalayıp yutmuş bir yapay zeka formatı. 

Yani web sitesinde basit bir sohbet kutucuğu ile sizi karşılayan "Assistant"ın, söylediğiniz her şeye bir cevabı var diyebiliriz. Sadece aradığınız şeyi size anlık olarak söylemekle kalmıyor, anlamadığınız zaman basite indirgeme ya da daha fazla detay istediğinizde metinde yeniden düzenlemeler de yapıyor.

Pek tabi bütün özelliği bilgi üzerine değil. Kendisinden özgün bir eser talep ettiğinizde bunu da çok uzun olmamak şartıyla karşılıyor. Mesela; "bir Amerikalı kadın ve bir Çinli adam arasında Türkiye'de geçen bir aşk hikayesi yazar mısın?" diye aratma yaptığınızda, size harika bir anlatı sunuyor.

Şimdilik ücretsiz bu harika yapay zekayla bir an önce tanışmanız için web sitesini ziyaret etmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz. Ve pek tabi Kabafii'de açtığımız yazarlığı üzerinden harika makalelerine göz atabilirsiniz.

OpenAI Sohbet Robotu Assistants nedir