DAP Gayrimenkul Halka Arz Oluyor

16.02.2022 / Ekonomi / Genel

Sermaye Piyasası Kurulu’ndan onay alan DAP Gayrimenkul, 18.50 TL sabit fiyat ile 15 – 18 Şubat tarihleri arasında halka arz olacak.

DAP Gayrimenkul Halka Arz Oluyor

DAP Gayrimenkul halka arz oluyor. Arz ile ilgili temel bilgiler ise şöyle:

  • Arz edilecek lot sayısı 30 milyon 20 bin
  • 18.50 TL fiyat ile eşit dağıtım şekilde dağıtım olacak
  • 555 milyon 370 bin TL arz büyüklüğü
  • DAPGM kodu ile arz olacak
  • Arz tarihi 15 – 18 Şubat olarak belirlendi
  • Yıldız pazarda işlem görecek
  • Garanti BBVA Yatırım sorumluluğunda arz işlemi tamamlanacak

DAP Gayrimenkul paylarının halka arzı 15 – 18 Şubat 2022 tarihlerinde 18.50 TL sabit fiyat ile Borsa’da Satış Yöntemiyle yapılacaktır.

DAP Gayrimenkul Hakkında

Yüksek satış ve proje geliştirme becerisine sahip olan şirket, markalı konut sektörünün ciro şampiyonu konumunda buluyor. Dap Yapı, şehrin merkezinde ve doğru lokasyonlarda, özellikle üst gelir grubundan alıcıların yoğun talep göstereceği projelere odaklanıyor.

DAP Gayrimenkul Geliştirme son olarak Emlak Konut GYO ile birlikte İstanbul Altunizade’de Validebağ Konakları, Çekmeköy’de Ormanköy ve Nişantaşı’da Nişantaşı Koru projelerini gerçekleştirdi.

Şirket, bu yıl teslimleri planlanan Ormanköy projesiyle Türkiye’de ilk defa ‘Sağlıklı Ev’ konseptini sektöre kazandırdı. Yapımı devam eden Nişantaşı projesiyle ise sağlıkla lüksü bir araya getirerek, kişiye özel çözümlerin olduğu konutlar tasarladı.

Satış rakamlarına bakıldığında Ormanköy projesi; Emlak Konut GYO’nun yıl bazlı satış raporunda, 2020 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre 1 milyar 84 milyon TL satış cirosuyla Türkiye genelinde ciro şampiyonu oldu. Nişantaşı Koru projesi ise, yine Emlak Konut GYO’nun 2021 yılı ikinci çeyrek sonuçlarına göre 818 milyon TL ve 2021 yılı üçüncü çeyrek sonuçlarına göre 1.4 milyar TL satışla ve 2021 yılının tamamında 1.8 milyar TL ciroya ulaştı.

DAP Gayrimenkul Geliştirme, Emlak Konut GYO ile İstanbul Levent’te yeni bir projeye başlayacak. Arazinin 53 bin 500 metrekaresinde konut geliştirecek olan şirket böylece bölgenin en büyük konut projesini inşa edecek. Arazinin geri kalan bölümü ise okul ve koru alanı olacak. Bu proje ayrıca, koruya ve yeşil alana komşu lokasyonuyla dikkat çekiyor. İstanbul’un merkezinde bölgenin en büyük projesi olan bu yeni yatırım, az katlı mimarinin örneklerinden biri olarak geliştirilecek

Hedef 5 Yılda 35 Milyar TL Yatırım

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz sektör ve firmasına ilişkin son yaptığı değerlendirmede şu ifadelere yer verdi:

DAP, sağlam finansal temellere dayanan ve istikrarlı büyüyen bir firma. Güçlü bir özsermaye yapımız var. Yatırım için seçtiğimiz araziler, ürettiğimiz nitelikli konutlar sayesinde ayağımızı yere sağlam basarak ilerliyoruz. Proje geliştirdiğimiz bölgelerde bilimsel çalışarak verileri işliyor, arz-talep dengesini iyi analiz ediyor, piyasanın hareketli olduğu dönemlerde de sıkışık olduğu dönemlerde de bu disiplinle yatırımlarımızı şekillendiriyoruz. Pandemiyle birlikte yüzbinlerce insana dokunduk. İnsanlar, alçak katlı, yeşili içinde barındıran, şehrin merkezinde projeler istiyor. Biz de proje ekiplerimizi bu alanlara yöneltiyor, müşterinin ihtiyacına göre konut geliştiriyoruz. Hatırlayacağınız üzere İzmir’de Mavişehir ve Çeşme’de üç büyük araziyi portföyümüze eklemiştik. İstanbul’da ise Beykoz ve Pendik’te de arsa stokumuz bulunuyor. Tüm bunlara Levent’te, bölgenin en büyük projesi olacak yeni yatırımımızı da eklediğimizde, DAP markası olarak kendimize 5 yılda 35 milyar TL'lik yatırım hedefi koyduk