En İyi 11 Araba Sürme Oyunu

25.04.2022 / Eğlence / Genel

Geçmişten günümüze kadar çıkartılan bu 11 araba sürme oyunları, tüm oyun severler tarafından başarılı bulunmuş ve beğenilerek oynanmıştır.

En İyi 11 Araba Sürme Oyunu

1. DiRT Rally

Dirt Rally (DiRT Rally olarak stilize edilmiştir), Microsoft Windows için Codemasters tarafından geliştirilen ve yayınlanan bir yarış simülasyonu video oyunudur. Oyunun Steam Erken Erişim versiyonu 27 Nisan'da yayınlandı.

2. Need For Speed: Porsche Unleashed

Need for Speed: Porsche Unleashed, Electronic Arts Kanada ekibi tarafından 12 Mart 2000 tarihinde piyasaya çıkarılan bir otomobil yarışı video oyunudur. Diğer Need For Speed oyunlarının aksine sadece Porsche markasına yoğunlaşan oyun, 1950-2000 yılları arasındaki hemen hemen tüm Porsche modellerini içermektedir.

3. iRacing

iRacing, daha önce iRacing.com, 2008 yılında iRacing.com Motorsport Simulations tarafından geliştirilen ve yayınlanan, abonelik tabanlı bir yarış simülasyonu çevrimiçi video oyunudur. Tüm yarışlar ve uygulama oturumları yayıncının sunucularında barındırılmaktadır.

4. Forza Motorsport 6

Forza Motorsport 6, 2015 yılında Turn 10 Studios tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir yarış simülasyonu video oyunudur. Oyun, Forza Motorsport serisinin altıncı oyunu olup Eylül 2015 tarihinde Xbox One için piyasaya sürüldü.

5. Burnout Paradise

Burnout Paradise, Criterion Games tarafından geliştirilen Burnout bilgisayar oyunu serilerinin yedinci oyunudur. Ocak 2008'de PlayStation 3 ve Xbox 360; 5 Şubat 2009'da ise Microsoft Windows için satışa sunulmuştur. Oyun aynı zamanda Eylül 2008'de PlayStation Store için satışa sunulmuştur.

6. Driveclub

Driveclub, 2014 yılında EvolutionStudios tarafından geliştirilen ve Sony Computer Entertainment tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Oyun, Ekim 2014 tarihinde PlayStation 4 için piyasaya sürüldü. Driveclub, oyuncuların dünyadaki çeşitli yarış etkinliklerinde çeşitli modalarla yarıştığı bir yarış oyunudur

7. Assetto Corsa

Assetto Corsa, İtalyan video oyun geliştiricisi Kunos Simulazioni tarafından geliştirilmiş bir simülasyon yarış video oyunudur. Kapsamlı özelleştirme ve modlanabilirlik desteği ile gerçekçi bir yarış deneyimine vurgu yapılarak tasarlanmıştır.

8. Forza Horizon 3

Forza Horizon 3, 2016 yılında Playground Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Oyun, Forza Horizon serisinin üçüncü oyunu olup 27 Eylül 2016 tarihinde Microsoft Windows ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

9. Forza Horizon 4

Forza Horizon 4, 2018 yılında Playground Games tarafından geliştirilen ve Microsoft Studios tarafından yayınlanan bir yarış video oyunudur. Oyun, Forza Horizon serisinin dördüncü oyunu olup 2 Ekim 2018 tarihinde Microsoft Windows ve Xbox One için piyasaya sürüldü.

10. DiRT Rally 2.0

DiRT Rally 2.0, en küçük hatanın yarışını sona erdirebileceğini bilerek, dünyanın dört bir yanından ikonik ralli konumları arasında en güçlü arazi araçlarıyla oynaman için sana meydan okuyor.

11. Forza Horizon 5

Forza Horizon 5, Playground Games tarafından geliştirilen ve Xbox Game Studios tarafından yayınlanan bir yarış oyunudur. Forza serisindeki beşinci Forza Horizon oyunu ve on ikinci Forza oyunu olacaktır. Oyun, Meksika'nın kurgusal bir temsilinde geçmektedir.